Strona głównaWiadomościCrytek będzie płacić kryptowalutą za granie w ich produkcje

Crytek będzie płacić kryptowalutą za granie w ich produkcje

Mikropłatności wchodzą na zupełnie nowy poziom. Crytek połączył swoje siły ze startupem, aby stworzyć nową kryptowalutę o nazwie Crycash. Zamierza nią nagradzać użytkowników grających w produkcje studia.

W pierwszej kolejności kryptowalutę mają otrzymywać gracze Warface, czyli tytułu free-to-play. W ten sposób firma chce ułatwić nagradzanie użytkowników. Faruk Yerli, jeden ze współzałożycieli Crytek, ma nadzieję, że Crycash zyska na popularności i z czasem rozprzestrzeni się na inne gry, a być może także produkcje esportowe.

Zasada działania kryptowaluty ma być dziecinnie prosta. Gracze, po zdobyciu konkretnych osiągnięć, mają otrzymywać Crycash. Waluta będzie przechowywana w bezpiecznych, cyfrowych portfelach. W razie potrzeby użytkownicy będą mogli wymieniać Crycash na inne kryptowaluty, np. Bitcoina lub Ethereum. Kurs będzie uzależniony od zainteresowania i warunków rynkowych. Jeśli kogoś najdzie taka ochota, to Crycash będzie można też kupić za inne kryptowaluty lub wymienić na prawdziwe pieniądze.

Czemu firma zdecydowała się na stworzenie własnej kryptowaluty zamiast wykorzystanie którejś z już istniejących? Z powodu zbyt dużej zmienności rynku.

– To dokładnie ten sam powód, dla którego Steam zrezygnował z płatności w Bitcoinach. Rynek jest mało stabilny. To niedorzeczne. Kupiłem jednego BTC gdy był wart 4 tys. dolarów. Potem był wart nawet 18 tys. dolarów, chociaż jednego dnia praktycznie spadł do zera – powiedział Wachtang Budagaschwili, jeden z szefów startupu, który będzie odpowiedzialny za stworzenie Crycash.

Możliwości rozwoju Crycash są ogromne. Za granie w produkcje Crytek możemy otrzymywać kryptowalutę, za którą – po wymienieniu na prawdziwe pieniądze – możemy kupować inne gry, nawet konkurencyjnych wydawców. To też sposób na płacenie za mikrotransakcje. System był już wstępnie testowany i jak na razie nie dostrzeżono większych problemów. Pierwsze Crysashe mają trafić do graczy Warface na początku 2018 roku, najpierw w ograniczonym zakresie. Jeśli jesteście zainteresowani tematem, to musicie się zarejestrować na stronie Crycash.

Jak podoba Wam się ten pomysł?

Źródło: Polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię