Strona głównaGryAktualnościCS:GO – boty stały się zabójczo skuteczne i możesz to sprawdzić na...

CS:GO – boty stały się zabójczo skuteczne i możesz to sprawdzić na własnej skórze

Niedawna aktualizacja gry Counter-Strike: Global Offensive poprawiła sztuczną inteligencję botów w trybie deathmatch. Dzięki temu te stały się zabójczo skuteczne. Możecie to sprawdzić na własnym serwerze.

Wydawało się, że niedawna aktualizacja nie wprowadza zbyt wielu nowości do CS:GO. Jednak w rzeczywistości zmiany są spore. Poprawiona sztuczna inteligencja botów, oparta na drzewku decyzyjnym, sprawiła, że postacie sterowane przez tzw. „komputer” stały się bardzo skuteczne. Boty zdecydowanie szybciej celują w przeciwnika i lepiej radzą sobie z fullauto, czyli kontrolowaniem odrzutu poszczególnych broni. Przykład możecie zobaczyć na krótkim filmie opublikowanym na Twitterze:

Jeśli sami chcielibyście sprawdzić, jak działają boty z nową sztuczną inteligencją, to możecie to zrobić na własnym serwerze. Wystarczy włączyć np. deathmatch z botami, a następnie wpisać w konsoli: mp_bot_ai_bt „scripts/ai/deathmatch/bt_default.kv3”. Po tym restartujemy grę (mp_restartgame 1) i po chwili możemy rywalizować z ulepszonymi przeciwnikami. Dajcie znać, jak duże są różnice w porównaniu z wcześniejszymi botami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię