Strona głównaKonsolePlayStation 5 Pro zadebiutuje w tym samym czasie, co standardowa wersja?

PlayStation 5 Pro zadebiutuje w tym samym czasie, co standardowa wersja?

Obecna generacja konsol jako pierwsza wprowadziła rozróżnienie na lepsze i gorsze wersje urządzeń – Slim i Pro w przypadku PlayStation 4, a także One S oraz One X w przypadku Xboxów. Najprawdopodobniej obaj producenci zamierzają to kontynuować w kolejnej generacji.

Według japońskiego dziennikarza – Zenji Nishikawa – Sony od razu szykuje dwie wersje konsoli PlayStation 5: standardową oraz Pro. Firma ma doskonale zdawać sobie sprawę, jak duże jest zainteresowanie ulepszonym wariantem i od początku chce dać użytkownikom to, czego oczekują. Oczywiście to tylko nieoficjalna plotka, ale akurat ten dziennikarz zazwyczaj ma dobre źródła. Jako pierwszy poinformował między innymi o Nintendo Switch Lite.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett będą wymagały stałego połączenia z Internetem?

Na co możemy liczyć w przypadku PlayStation 5? Na pewno na wyższą wydajność i bardziej pojemny dysk SSD. Kto wie, może obsługa ray tracingu będzie zarezerwowana tylko dla wariantu Pro? Możliwości jest naprawdę dużo. To ma być po prostu lepsze urządzenie, które zadowoli gusta bardziej wymagających użytkowników.

Zobacz: PlayStation 5 może wyglądać rewelacyjnie. Spójrzcie na te rendery

Z biznesowego punktu widzenia wprowadzanie jednocześnie dwóch wersji konsol prawdopodobnie nie jest najlepszym rozwiązaniem. W obecnej generacji Sony sporo zyskało na późniejszym zaprezentowaniu wersji Pro. Wielu użytkowników, którzy mieli zwykłą konsolę, chciało przesiąść się na tzw. „Prosiaka”, więc sprzedali posiadane już modele i kupili nowe. Tym razem, o ile plotki okażą się prawdziwe, takiej sytuacji nie będzie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię