Strona głównaEsportCS:GO po raz pierwszy na żywo w Telewizji Polskiej

CS:GO po raz pierwszy na żywo w Telewizji Polskiej

Niby telewizja nikomu do szczęścia potrzebna dzisiaj nie jest, ale kiedy pojawiają się takie informacje jak poniższa, pojawia się poczucie, że oto zainteresowanie esportem zatacza coraz szersze kręgi.

Oto bowiem od 1 sierpnia na antenie telewizyjnej TVP Sport ruszają relacje z turnieju IEM Shanghai – rywalizacji CS:GO, w której drużyny będą walczyć o pulę nagród 250 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną wiadomo na pewno, że telewizja pokaże dwa spotkania z tego turnieju – 5POWER Gaming vs NRG Gaming i HellRaisers vs Virtus.pro. Co ciekawe, oba zostaną wyemitowane na żywo, odpowiednio ok. 6:00 i chwilę po godzinie 7:00 – choć do tej pory telewizje w przypadku turniejów CS:GO zawsze zasłaniały się rzekomą “brutalnością”, która nie mogła być pokazywana w godzinach ogólnodostępnych. Dlaczego tym razem jest inaczej? Władze TVP nie doszukały się bowiem tym razem żadnych przepisów, które zakazywałyby tego typu transmisji w godzinach innych niż późnej nocy. Dodatkowo uznano, że turniej w Szanghaju jest na tyle prestiżowy, że spełnia założenia i cele TVP, jakimi jest pokazywanie rywalizacji Polaków w najważniejszych wydarzeniach na świecieOprócz dwóch wymienionych wyżej spotkań, zobaczymy oczywiście wszystkie pozostałe, rozgrywane w ramach IEM Shanghai, ale te już na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Nie pozostaje więc nic innego niż przyklasnąć i pogratulować decyzji TVP, jak również mieć nadzieję, że na dwóch wspomnianych spotkaniach się nie skończy, a ponad to, że zawodnicy VP “dopasują się” wynikami do oczekiwań TVP i wszystkich kibiców esportu w Polsce.

Co sądzicie o decyzji TVP?

Źródło: Sport.tvp.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię