Strona głównaGrySprawdź jak łatwo można wyłączyć okno czatu i listę przyjaciół na platformie...

Sprawdź jak łatwo można wyłączyć okno czatu i listę przyjaciół na platformie Steam

Nowe funkcje społeczne na Steam są naprawdę użyteczne i wizualnie przystępne. Jednakże ich automatyczne uruchamianie woła o pomstę do Gabena.

Jeśli Wasz dzień przy kompie zaczyna się od odpalenia platformy Steam, to pewnie zwróciliście już uwagę na nieco zmodyfikowane okno Steam Chat i listy przyjaciół. Z pewnością wyglądają o wiele lepiej od poprzedniej wersji, lecz mimo swojej zajebistości są dosyć irytujące. Za każdym razem uruchamiają się automatycznie wraz z główną aplikacją.

To nie byłoby takie złe, gdyby Valve dałoby nam większą kontrolę nad pojawianiem się dodatkowych okienek. W tej sytuacji narzucono nam wolę Gabe’a, przez co jako lojalni użytkownicy musimy ręcznie je zamykać…

Nie traćcie jednak nadziei, bowiem nie ma takiego systemu, którego nie dałoby się obejść. Mamy dla Was dwie skuteczne metody pozwalające odzyskać władzę nad wspomnianymi narzędziami do socjalizowania się z innymi klientami Steam.

Pierwsza łatwiejsza polega na każdorazowym zamykaniu okna czatu tuż przed wyłączeniem cyfrowej platformy. z założenia Steam zapamiętuje ostatni wybór i przy następnym uruchomieniu nie wywala na wierzch wszystkich okienek. Gdyby zdarzyło się, że niechciane pola mimo to wciąż wyskakują, proponujemy drastyczniejszy sposób na ich likwidację.

Wpierw musimy odnaleźć lokalizację pliku startowego Steam. Możemy to zrobić korzystając z systemowej wyszukiwarki plików.

Gdy w końcu trafimy na skubańca należy dostać się do właściwości pliku z menu kontekstowego naciskając na niego PPM. W ostatnim kroku w polu „Element docelowy” do wskazanej lokalizacji musimy tylko dodać po jednej spacji trzy krótkie kody:

-nochatui -nofriendsui -silent 

Po zakończonej operacji wybieramy przycisk OK i możemy zapomnieć o całej sprawie. Rzecz jasna, opcje czatu nadal będą dostępne. Gdy najdzie nas ochota na rozmowę z kumplem lub kumpelą należy samodzielnie wybrać ikonkę w lewym dolnym rogu interfejsu Steam.      

 

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię