Strona głównaEsportCounter-StrikeProfesjonalni gracze CS:GO znowu mogą popełniać samobójstwa… w grze

Profesjonalni gracze CS:GO znowu mogą popełniać samobójstwa… w grze

Po kilku dniach ESL wycofało się z przepisów, które – nie wiedzieć czemu – wywołały wśród profesjonalnych graczy CS:GO sporo kontrowersji. Oznacza to, że znowu można w trakcie meczów turniejowych popełniać samobójstwa.

Kilka dni temu ESL zaktualizowało regulamin Intel Extreme Masters na 14. sezon. Jeden z nowych przepisów, umieszczony pod oznaczeniem 7.10.7, mówił, że:

– Gracze nie mogą intencjonalnie popełniać samobójstwa. Dotyczy to zarówno wpisania komendy „kill”, jak i używania elementów mapy, aby uniknąć zabicia przez drużynę przeciwną (np. zeskoczenie z Vertigo.

Nie wiedzieć dlaczego, ale najwyraźniej przepis ten wywołał sporo kontrowersji i nie spodobał się graczom. Według ESL miało to zniechęcić do działań, które negatywnie wpłynęły na rywalizację między innymi w niemieckim ESL National Championship. Najwyraźniej popełnianie samobójstw, aby przeciwnicy zdobyli mniej pieniędzy, było tam nagminne.

Jednak po czasie ESL wycofało się z tego pomysłu. Firma nie poinformowała, dlaczego zawiesza przepis 7.10.7. W oświadczeniu możemy jedynie przeczytać, że nie ma on już swojej mocy sprawczej i w przyszłości firma zamierza dokładniej dyskutować ze społecznością graczy na temat zmian w przepisach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię