Strona głównaGryAktualności Cuphead - DLC The Delicious Last Course ponownie opóźnione

 Cuphead – DLC The Delicious Last Course ponownie opóźnione

Jak podało studio MDHR premiera dodatku do zręcznościowej gry Cuphead znowu została opóźniona. Oficjalnym powodem jest pandemia COVID-19.

The Last Course zostało zapowiedziane w czerwcu 2018 roku, premiera spodziewana była na 2019 rok. Została jednak przełożona na 2020. Przedstawiciel studia napisał wtedy:

Chcemy być pewni, że ta kolejna przygoda sprawi, że poczujecie się w świecie Cuphead jak w domy i będzie pełna momentów, które są niespodzianką i zachwycą graczy.

Rok dobiega końca i DLC zostało ponownie przełożone. Tym razem jako przyczyna podana jest pandemia wirusa COVID-19.

W studio MDHR nie zadowalamy się tym, że ten ostatni rozdział jest czymś mniej niż naszą najlepszą pracą. Przez cały czas tworzenia wyzwalaliśmy się ze wszystkiego, czego nauczyliśmy się podczas tworzenie Cuphead, w jakości animacji, projekcie i muzyce.

Spełnienie tego standardu było dla nas niezwykle trudne w obliczu globalnej pandemii, która dotknęła tak wielu naszych kolegów programistów. Zamiast iść na kompromis w naszej wizji w odpowiedzi na COVID, podjęliśmy trudną decyzję o przesunięciu wydania The Delicious Lat Course, dopóki nie będziemy pewni, że zachwyci on społeczność Cuphead tak, jak czujemy, że powinien.

To nie jest pierwsze opóźnienie związane z Cuphead jakie pojawiło się na przestrzeni lat. Gra była zaplanowana na 2016, ale pojawiła się dopiero w 2017. Okazało się, że warto czekać gra okazała się świetnym wyzwaniem i była bardzo dobrze oceniania przez graczy. W 2019 sprzedaż przekroczyła 5 milionów egzemplarzy.

Zobacz: Square Enix rozpoczyna permanenty program pracy z domu

Obecnie deweloper nie podał planowanej daty wydania DLC. Powinniśmy celować w 2021 w bardziej nieokreślonym momencie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię