Strona głównaWiadomościCuphead - fantastyczna platformówka podbija internet

Cuphead – fantastyczna platformówka podbija internet

Pcha się na usta sformułowanie „gimby nie znajo”. Styl filmów rysunkowych ze starych lat wrócił i to w pięknym stylu! Ci, którzy pamiętają najbardziej leciwe produkcje Disneya oraz młodsi gracze, pragnący nadrobić straty – klikać i chłonąć 🙂

Ledwo kilka dni temu światło dzienne ujrzała produkcja Cuphead, będąca dziełem debiutanta – firmy StudioMDHR. Ci, którzy w swych jutubowych subskrypcjach skrywają popularniejszych graczy pewnie zdążyli już kątem oka zauważyć, iż gra ta zaczyna podbijać internety. Nic dziwnego!

Mamy do czynienia z produkcją stosunkowo prostą, będącą dwuwymiarową platformówką z dosyć standardowym trybem rozgrywki. Czemu zrobiło się głośno na sieci? Tytuł ten wyróżnia się przede wszystkim wspaniałą oprawą, zarówno graficzną jak i muzyczną oraz świetnym dopracowaniem każdego z detali gry. Rozgrywka wciąga niesamowicie a poziom trudności nazwałbym… bardzo satysfakcjonującym 🙂 Po paru godzinach spędzonych w bajkowym świecie, nawiązującym stylem do czasów produkcji karabinu M1 Garand i czołgów T-34 nie znalazłem ani jednej przywary, która mogłaby wygenerować jakąkolwiek zmarszczkę. No dobra, pojawiło się ich kilka ale wszystkie ze względu na moje zdziwienie, jak dobrą grą jest Cuphead!

Moje słowa potwierdzą recenzje. Zarówno te, publikowane przez użytkowników serwisu Steam jak i pism branżowych czy portali w sieci. PRZYTŁACZAJĄCO POZYTYWNE to wspaniałe określenie dla emocji panujących wśród kupujących, a większość not oscyluje wokół 80-90 punktów procentowych, co potwierdza metacritic wystawiając ocenę 86/100.

Za pozytywnymi słowami w sieci poszły i słupki sprzedażowe. Jak podaje serwis SteamSpy – produkt firmy StudioMDHR nabyło już 190 tysięcy graczy! A zdaje się, że wzrost sprzedaży zaczyna mieć charakter wykładniczy…

Cena? Za Cuphead zostawicie w serwisie Steam dokładnie 19,99 Euro. Czy warto? Spójrzcie na gameplay z targów Gamescom poniżej. Tylko ślepy nie kupi!

[you tube=iMkCIdGikmk]
Źródło: opracowanie własne

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię