Strona głównaGryCustomowe serwery PUBG na razie za darmo, ale w przyszłości mają być...

Customowe serwery PUBG na razie za darmo, ale w przyszłości mają być płatne

W PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawiła się długo wyczekiwana funkcja. Gracze w końcu mogą tworzyć tzw. customowe mecze. Szkoda, że PUBG Corp. już planuje pobierać za nie opłaty.

Customowe mecze nie są niczym nowym w PUBG. Tego typu potyczki były organizowane od wielu miesięcy. Problem polegał na tym, że były dostępne jedynie dla influencerów, który bezpośrednio zgłosili się z prośbą o serwer do PUBG Corp. Byli to wszelkiej maści blogerzy, streamerzy i YouTuberzy, którzy organizowali wiele szalonych meczów dla swoich społeczności.

Teraz customowe rozgrywki mają być dostępne dla wszystkich. Na razie są one testowane w wersji beta PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale wkrótce mają trafić do pełnej wersji gry. Póki co są jeszcze darmowe, więc jest okazja, aby sprawdzić ich działanie. Jednak taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo. Twórcy już nieśmiało wspominają o wprowadzeniu płatności za customowe serwery. Nie wiadomo czy będą to jednorazowe opłaty od każdej gry czy może coś w rodzaju abonamentu. Nie znamy też dokładnych kwot.

Póki co gracze podchodzą do tych informacji z dystansem. Większość jest zdania, że PUBG Corp. najpierw powinno naprawić dziesiątki błędów, jakie znajdują się w grze, a dopiero później pobierać opłaty za serwery. Trudno się z tym nie zgodzić.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię