Advertisement
Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – australijska wersja nie zostanie ocenzurowana

Cyberpunk 2077 – australijska wersja nie zostanie ocenzurowana

Australia ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących dystrybucji gier komputerowych. Australijskie agencje ratingowe bardzo uważnie sprawdzają w grze obecność przemocy i innych treści dla dorosłych. Wiele tytułów ma problemy z przejściem przez sito cenzury. Jednak Cyberpunk 2077 zostanie wydany w wersji nieocenzurowanej.

Australijska agencja ratingowa przyznała Cyberpunk 2077 kategorię wiekową R 18+. Oznacza to, że gra będzie dostępna tylko dla dorosłych graczy, a sprzedawca będzie mógł zażądać od kupującego dowodu tożsamości w celu potwierdzenia wieku. Zupełnie jak przy zakupie alkoholu.

Niby nic wielkiego, jednak nie w tym przypadku. Dopuszczenie do sprzedaży gry zawierającej takie ilości elementów przeznaczonych dla dorosłych jest dużym wyczynem. I raczej nie spotyka się tego często. Saints Row IV musiało zostać ocenzurowane przez deweloperów, żeby dodać pozwolenie na sprzedaż w Australii. CD Projekt RED nie będzie musiał nic w tym temacie robić. Australijczycy zagrają w końcu w tą samą grę co reszta świata. Wydaje się, że nasz rodzimy deweloper jest tam lubiany bo Wiedźmin 3 również dostał kategorię R18+ i przeszedł bez cenzury.

Zobacz: UFO opanowało GTA Online. Dwie frakcje walczą o wpływy w Los Santos

Cyberpunk 2077 trafi na PC, Xbox One i PS4 już 17 września. Gra trafi również na konsole nowej generacji po ich premierze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię