Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077: gra CD Projekt RED doczekała się własnej wersji papierowej

Cyberpunk 2077: gra CD Projekt RED doczekała się własnej wersji papierowej

Do premiery Cyberpunk 2077 pozostał jeszcze niemal rok. Jeśli nie możecie się doczekać, polecamy Waszej uwadze grę planszową, zrealizowaną wspólnie z CD Projekt RED i osadzoną w realiach gry.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, “cyfrowy” Cyberpunk 2077 ma swoje korzenie w papierowym RPG autorstwa Mike’a Pondsmitha, wydanym w 1988 roku, z reedycją wypuszczoną 2 lata później. Polskie studio, odpowiedzialne za grę video, maczało także palce w kolejnej grze “analogowej”, która ma zbliżyć do siebie wersję cyfrową oraz wspomniane stare, papierowe RPG.

Zobacz: Cyberpunk 2077 będzie miał tryb fotograficzny

Gra ma postać książek, ale można też kupić wersję cyfrową. Pełny zestaw książek będzie do kupienia za jakiś czas. Są one zatytułowane Cyberpunk Red Jumpstart Kit i są przeznaczone dla nowicjuszy w świecie gry. Można ją porównać do Starter Set dla Dungeons & Dragons. Później zostanie wydany kompletny rulebook. W książkach znajdziemy sześć przygotowanych wcześniej postaci, które jednak możemy do pewnego stopnia personalizować – włącznie z ich historiami. Książki zawierają także podstawy walki, poruszania się w Sieci, itp. Ostatnim elementem zestawu jest opis świata w roku 2045, z wprowadzającym scenariuszem.

Zobacz: Cyberpunk 2077: do kompletu dostaniemy prawdziwą karciankę

Swoją drogą, Pondsmith użył ciekawego porównania swojego dzieła do gry CDP RED. Powiedział, że gdyby porównać całe uniwersum do Gwiezdnych Wojen, a jego grę do pierwszego (w kolejności kręcenia) filmu, to nowe gry papierowe są jak Imperium Kontratakuje, a Cyberpunk 2077 to Powrót Jedi, a nawet coś więcej. 

Dobrze, że nie pokusił się o porównanie do “drugiej trylogii”…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię