Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077: Jason Schreier - w firmie panuje totalny crunch

Cyberpunk 2077: Jason Schreier – w firmie panuje totalny crunch

Wczoraj media obiegła informacja, że Cyberpunk 2077 zalicza kolejne opóźnienie. Mimo zapewnień premiera gry zostaje przesunięta o 3 tygodnie.

Więcej światła na tę sytuację rzuca dziennikarz Bloomberg News, zajmujący się tematyką gier, Jason Schreier. Według jego informacji, ostatni tydzień był dla pracowników CD Projekt RED jednym z najtrudniejszych – zaliczyli oni 100 godzin pracy. Przypomnę, że normalny tydzień to 40 godzin, mówimy tu więc o crunchu w postaci 2,5 tygodnia na osobę. Inna osoba, która już nie pracuje w CD PR ponoć widziała się z aktualnie pracującą, która wyglądała jak “fizycznie chora”. 

Oczywiście od kilku tygodni wiadomo, że w CDPR panuje crunch, ale chyba mało kto zdawał sobie sprawę, że przybrał on tam aż takie rozmiary. W obliczu takich informacji należy sobie zadać pytanie – czy obiecane w ostatnim komunikacie 3 tygodnie przesunięcia premiery wystarczą? A przede wszystkim – czy należy aż tak bardzo gonić za celem, kosztem zdrowia swoich pracowników? Wszystkie ostatnie doniesienia rysują dość ponury scenariusz wokół wyczekiwanej gry polskiego studia. Albo dostaniemy grę niedopracowaną, która spowoduje, że nadmuchany balonik oczekiwań pęknie z hukiem, zatapiając całą branżę, albo czeka nas kolejne przesunięcie terminu, albo… pracownicy nie wytrzymają takiej formy pracy. Żaden z tych scenariuszy nie wygląda dobrze. A jak będzie Waszym zdaniem?

Aktualizacja: Według Senior Game Designera CD Projekt RED, po informacji o przesunięciu terminu premiery gry, deweloperzy studia zaczęli otrzymywać pogróżki.

Podobna sytuacja wcześniej miała miejsce przy okazji premiery chociażby The Last of Us 2. Jednym słowem, sytuacja wokół Cyberpunk 2077 staje się coraz bardziej napięta. Na pewno nie można w niej winić programistów. Ale czy panująca obecnie kultura deadline’ów i wyników giełdowych nie przyczyniła się do tego, co obserwujemy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię