Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – oficjalne wyniki sprzedaży zaskakują

Cyberpunk 2077 – oficjalne wyniki sprzedaży zaskakują

CD Projekt opublikował informację o liczbie sprzedanych kopii Cyberpunk 2077. Po uwzględnieniu zwrotów jakich dokonali gracze liczba nadal jest imponująca, a deweloper może mówić o wielkim sukcesie.

Liczne bolączki Cyberpunk 2077 nie powstrzymały ostatecznie gry przed osiągnięciem bardzo dobrych wyników sprzedaży. Do 20 grudnia 2020 gracze kupili 13 milionów egzemplarzy gry, z czego 8 milionów jako preordery. Wynik uwzględnił też zwroty. W komunikacie firmy czytamy:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. “sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.

Obecnie z powodu licznych błędów gra jest niedostępna na PlayStation Store. Z kolei Microsoft umożliwia zwrot gry. CD Projekt z kolei zwracał pieniądze za fizyczne wersje gry po zgłoszeniu się do dewelopera.

Zobacz: CP 2077 – tak mógłby wyglądać w trybie TPP

Tak czy inaczej 13 milionów kopii gry nadal robi wielkie wrażenie. Kto nie zwrócił gry czeka na kolejne aktualizacje, które poprawiają błędy. Po tym możemy spodziewać się kilku dużych dodatków oraz tryb multiplayer.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię