Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – robili mody, teraz pracują dla CD Projekt

Cyberpunk 2077 – robili mody, teraz pracują dla CD Projekt

Jedną z najlepszych rzeczy w Wiedźminie 3 oraz Cyberpunk 2077 jest możliwość modowania. Tworzenie modów to także sposób by zostać pracownikiem CD Projekt, kilku twórców przekonało się o tym na własnej skórze.

Popremierowe początki Cyberpunk 2077 nie były łatwe. Gra była pełna błędów i niedociągnięć. CD Projekt pracował w pocie czoła żeby wszystko naprawić a równolegle modderzy podwinęli rękawy i po swojemu naprawiali grę. Od tamtego momentu gra doczekała się wielu modyfikacji oraz narzędzi ułatwiających ich tworzenie.

Zobacz: Naughty Dog oficjalnie zatrudnia do pracy nad swoim nowym multiplayerem

Teraz popularni twórcy modyfikacji Traderain, Nightmarea, Blumster i rfuzzo oficjalnie stają się członkami ekipy CDPR. Traderain w ogłoszeniu na Discord napisał

Będziemy pracować nad różnymi projektami związanymi z backendem Cyberpunk 2077 i obsługą moddingu gry. Jesteśmy z tego powodu bardzo podekscytowani i mamy nadzieję, że pomożemy przenieść Cyberpunk 2077 na wyższy poziom.

Traderain i Nightmarea, w rzeczywistości nazywają się Hambalkó Bence i Köte Ákos, są współzałożycielami  Yigsoft – studia deweloperskiego w Budapeszcie. Według Bence, ekipa modderów dołączy do CDPR w ramach Yigsoft. Bence powiedział serwisowi Kotaku, że firma pozostanie operacyjnie odrębna i utrzyma swoją siedzibę w Budapeszcie.

Od dawna marzyliśmy o pracy dla CDPR, więc jest to spełnienie marzeń.

W oświadczeniu CD Projekt możemy z kolei przeczytać:

Współpracujemy z Yigsoft nad rozwojem narzędzi do modowania Cyberpunk 2077. Społeczność modderów zawsze była dla nas bardzo ważna i cieszymy się, że możemy współpracować z nimi ramię w ramię nad dalszym rozszerzaniem narzędzi dostępnych dla modderów.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja gdy duże studio zatrudnia moddera. Na początku tego miesiąca szeregi Bethesdy zasiliła Stephanie Zachariadis, główna scenarzystka modu Fallout: London do Fallout 4. Została zatrudniona jako współpracownik quest designer.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię