Strona głównaGryAktualnościFortnite - wystawa o Martinie Lutherze Kingu wymknęła się spod kontroli, a...

Fortnite – wystawa o Martinie Lutherze Kingu wymknęła się spod kontroli, a Epic wyłączył gesty

Niedawno informowaliśmy o współpracy Fortnite i magazynu Time przy stworzeniu wirtualnego muzeum Martina Luthera Kinga. Sprawy trochę się jednak pomysłodawcom wymknęły spod kontroli…

Informacja o umieszczeniu w Fortnite wirtualnego muzeum wielu zaskoczyła, nie brakowało też głosów, że taki pomysł nie ma sensu bo sprawy, o które walczył Martin Luther King są zbyt poważne by umieszczać je w grze wyraźnie adresowanej do dość młodych odbiorców. Z drugiej strony pojawiały się głosy, że to oryginalny, a być może jedyny skuteczny obecnie pomysł by zainteresować młodych ludzi historią.

Time Martin Luther King Fortnite

Coś chyba jednak nie poszło po myśli twórców, bo kilka dni temu Epic Games poinformowało o wyłączeniu niektórych emotek i gestów – bo gracze zaczęli wiele z nich wykorzystywać by w pewien sposób drwić z “wydarzenia”. W ten sposób skasowano na przykład rzut pomidorem czy gest biczem Catwoman. Można się tylko domyślać w jaki sposób gracze wykorzystywali te emotki…. Aktualnie działających jest tylko 8 gestów, bezpośrednio powiązanych z wystawą – wydarzeniem. W społeczności graczy oczywiście wrze – jedni uważają, że emotki trzeba było zablokować jak tylko pojawiła się wystawa, inni narzekają na “cenzurę” gry i piszą o politycznej poprawności.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię