Strona głównaGryCyberpunk 2077 umożliwi wybór niebinarnej płci?

Cyberpunk 2077 umożliwi wybór niebinarnej płci?

Cyberpunk 2077 od CD Projekt na tegorocznych targach E3 był jedną z największych atrakcji. Bycie w centrum uwagi sprawia, że wszyscy zaczynają patrzeć twórcom na ręce. Wiele zamieszania wywołały informacje, że gra będzie strzelanką z widokiem pierwszej osoby.

Kolejną burzę wywołał ekran rozbudowanego tworzenia postaci. Wybrani mieli okazję zobaczyć na własne oczy demo gry w tym właśnie etap tworzenia postaci. Kilkoro z nich zauważyło, że w Cyberpunk 2077 na ten moment brakuje możliwości tworzenia postaci o nie binarnej płci lub genderqueer. W chwili obecnej gracze mają do wyboru płeć żeńską i męską. Warto jednak zauważyć, że przedstawione demo jest wczesną wersją pre-alfa, ale nawet to sprawiło, że niektórzy fani czują się pominięci.

Redaktor serwisu Waypoint w rozmowie z projektantem questów Patrickiem Millsem zapytał również o kwestie płci w grze. Odpowiedź Millsa była krótka:

Jest za wcześnie, aby o tym mówić, ale na pewno jest to coś co bierzemy pod uwagę.

Mills odpowiedział w bardzo neutralny sposób nie potwierdzając i nie zaprzeczając możliwości wyboru z pomiędzy większej liczby płci. Odpowiedz na ten temat zapewne poznamy w przyszłości.

Źródło: vgr

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię