Strona głównaEsportAMD może w tym roku wprowadzić karty Polaris 30

AMD może w tym roku wprowadzić karty Polaris 30

AMD jest w trudnej sytuacji jeśli chodzi o rynek kart graficznych. Vega nadal nie radzi sobie z konkurencją w postaci Nvidii, a dalsze plany mocno skomplikowały się po odejściu najważniejszych pracowników Radeon Technologies Group. Jednym z pomysłów firmy jest wprowadzenie kolejnej generacji Polarisów i to jeszcze w tym roku.

AMD jeszcze w tym roku miałoby wypuścić nową serię kart graficznych z architekturą Polaris 30. GPU miałyby być produkowane w litografii 12 nm LP (Low Power). Sama zmiana procesu technologicznego mogłaby poprawić wydajność o kilkanaście procent, ale przede wszystkim przełożyłaby się na niższe zużycie energii.

Nie wiadomo, pod jaką nazwą urządzenia miałyby zadebiutować na sklepowych półkach. Na ten moment rozważane są prawdopodobnie dwa warianty. Pierwszy to po prostu Radeony RX 600. Druga możliwość to modele z „5” na końcu, czyli np. RX 585. W ten sposób AMD podkreśliłoby, że nie są to całkowicie nowe konstrukcje, a jedynie usprawniona wersja wcześniejszych kart.

Taką informację podał użytkownik forum Chiphell o pseudonimie wjm47196. Ma on na swoim koncie kilka przecieków związanych z AMD, które potem znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Z drugiej strony kilka razy kompletnie przestrzelił, więc powyższe plotki należy traktować… właśnie jako plotki. Warto jeszcze dodać, że serwis PC Games Hardware również twierdzi, że coś jest na rzeczy. Premiera miałaby mieć miejsce w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: PC Games Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię