Strona głównaWiadomościHardwareCyberpunk 2077 został uruchomiony na procesorze AMD Jaguar z Xbox One X

Cyberpunk 2077 został uruchomiony na procesorze AMD Jaguar z Xbox One X

Chiński rynek elektroniki użytkowej jest wyjątkowy, ponieważ możemy na nim znaleźć takie sprzęty, które nie występują nigdzie indziej. Tak jest w przypadku prezentowanego PC, który ma procesor z Xbox One X.

Portal Digital Foundry wszedł w posiadania płyty głównej z zintegrowanym procesorem AMD Jaguar, który nigdy oficjalnie nie zadebiutował na komputerach osobistych. Był on sercem konsoli Xbox One X. Jak tak słaby procesor poradzi sobie z uruchomieniem Cyberpunk 2077.

Okazało się, że poprzez użycie adaptera NVMe PCIe, można do płyty głównej podłączyć pełnoprawną kartę graficzną. Jako pierwszą podłączona kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060, następnie RTX 3080, Już na tych kartach zaobserwowano poprawę wydajności, ale dopiero włożenie karty graficznej AMD Radeon RX 6800 XT, spowodowało, znaczny wzrost wydajności. Dzięki takiemu połączeniu możliwe stało się granie w Cyberpunk 2077 w płynności 30 klatek na sekundę, bez żadnych spadków wydajności.

Niestety obiecywany patch 1,2, który ma poprawić wydajność na konsolach został opóźniony, a zapowiedziana ulepszona wersja na PS5 i Xbox Series X|S nawet nie ma podanej daty premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię