Strona głównaGryAktualnościW tym roku wyjdzie nowa, papierowa wersja Cyberpunk Red

W tym roku wyjdzie nowa, papierowa wersja Cyberpunk Red

Jeśli interesuje Was Cyberpunk 2077, to myślę, że warto wcześniej zapoznać się z całym uniwersum. W tym roku będzie ku temu świetna okazja, bowiem wydana zostanie nowa, papierowa wersja – Cyberpunk Red.

Uniwersum Cyberpunk zostało stworzone przez Mike’a Pondsmitha. Pierwsza wersja została wydana w 1990 roku. Rok później otrzymaliśmy wydanie 2.0, a w 1993 roku już 2.1. W podręcznikach opisane jest praktycznie wszystko, co dotyczy tego świata – najważniejsze zasady, gangi, a nawet historia postaci. To właśnie z lektury Cyberpunk 2020 możecie się dowiedzieć kim jest Johnny Silverhand, czyli postać grana przez Keanu Reevesa. To niezwykle ważne, bo sam Pondsmith był zaangażowany w tworzenie gry CD Projekt RED. Potwierdził też, że Cyberpunk 2020 i Cyberpunk 2077 to jedno uniwersum i polska produkcja będzie kontynuować historię przedstawioną w podręcznikach.

Zobacz: Cyberpunk 2077 może otrzymać tryb multiplayer

A co wydarzyło się między 2020 i 2070 rokiem? Tu pozostaje jeszcze sporo do opowiedzenia. Częściowo zrobi to Cyberpunk Red, czyli kolejna wersja papierowej wersji Cyberpunk, która ma zostać wydana jeszcze w tym roku. Wiemy, że opowiedziana w niej historia będzie się działa zarówno po Cyberpunk 2020, jak i 4. Wojnie Korporacyjnej, w której prawdopodobnie śmierć poniósł Silverhand. A skoro Pondsmith pracował przy grze Cyberpunk 2077, to z wiedział też, co Polacy szykują dla tej postaci. Jest zatem szansa, że najnowszy podręcznik częściowo wyjaśni nam jego historię i uchyli rąbka tajemnicy, jak znalazł się w umyśle głównego bohatera gry, czyli V.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – w grze nie będzie systemu moralności

Premiera zaplanowana jest na 1 sierpnia 2019 roku. Wydaniem Cyberpunk Red zajmie się R.Talsorian Games, które nie przygotowuje innych wersji językowych oprócz angielskiej. Jednak tutaj możemy liczyć chociażby na Copernicus Corporation, które przetłumaczyło Wiedźmina RPG od tego samego wydawcy. Oby mieli w planach również Cyberpunk Red.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię