Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 może otrzymać tryb multiplayer

Cyberpunk 2077 może otrzymać tryb multiplayer

Przez wiele miesięcy mówiło się, że Cyberpunk 2077 będzie miał tryb multiplayer. Jednak w ostatnim czasie temat niemal całkowicie ucichł. Ale niesłusznie. Polska gra nadal może mieć jakąś formę rozgrywki dla wielu graczy.

Wystarczą cofnąć się kilka miesięcy wstecz, aby natrafić na liczne informacje na temat trybu multiplayer w Cyberpunk 2077. Co prawda silnik CD Projekt RED nie miał być do tego przystosowany, ale polskie studio miało pracować na usprawnieniami, które pozwalałyby na rozgrywkę dla kilku graczy. Jednak z czasem temat kompletnie przycichł. Wszyscy przestali mówić o trybie multiplayer i wydawało się, że pomysł ostatecznie upadł. Ale czy rzeczywiście? Wygląda na to, że nie.

Zobacz: Stachursky chciałby wziąć udział w Cyberpunk 2077. CD Projekt RED nie jest zainteresowany

Serwis Eurogamer przeprowadził niedawno wywiad z Pawłem Sasko z CD Projekt RED. W trakcie rozmowy padło pytanie o tryb multiplayer w Cyberpunk 2077. Odpowiedź jest niejednoznaczna:

– W momencie premiery gra będzie w 100 procentach dla jednego gracza. Nie pracujemy nad multiplayerem i całkowicie skupiamy się na trybie singleplayer. Ale kiedy już skończymy, to się zobaczy. Nie mówimy nie, ale nie mówimy też tak. Jeśli coś się wydarzy, to na pewno dopiero po premierze i to wszystko, co mogę w tym momencie powiedzieć – skomentował sprawę Paweł Sasko.

Na tej podstawie możemy wywnioskować, że jest szansa na tryb multiplayer w Cyberpunk 2077. W żadnym momencie nie ma on być ważniejszy niż historia dla pojedynczego gracza, ale nie oznacza to, że nie powstanie. Tym bardziej, że w 2016 roku CD Projekt RED otrzymało grant od polskiego rządu na liczne technologie i rozwiązania. Na długiej liście znajdowało się między innymi opracowanie „Seamless Multiplayer”, które opisywane było jako:

– Technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, w tym możliwość szukania rywali, zarządzania sesją rozgrywki, kopiowania obiektów oraz wsparcia dla różnorodnych trybów rozgrywki.

Zatem widać, że coś wyraźnie jest na rzeczy. Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia w wersji na PC, PS4 i XOne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię