Strona głównaWiadomościHardwareCzas na Acer Green Day!

Czas na Acer Green Day!

Acer zapowiada nowego laptopa, który trafi do najbardziej przyjaznej środowisku serii Vero. Tym razem producent postawił na tanie, funkcjonalne i cieszące się coraz większą popularnością Chromebooki.

Co więcej, z okazji Acer Green Day firma rozszerza swój program zrównoważonego rozwoju Earthion, dzięki czemu jej produkty będą jeszcze bardziej ekologiczne. Acer od wielu lat podąża wyznaczonym przez siebie celem jakim jest tworzenie ekologicznych urządzeń oraz rozwiązań przyjaznych Ziemi. Firma zaczęła od zmian w łańcuchu produkcji oraz dostaw. Wspólne działania z dostawcami i wykonawcami są konieczne, ponieważ mogą one znacznie wzmocnić pozytywne skutki dla środowiska.

Wśród działań pro ekologicznych należy wymienić:

  • Od 2008 roku firma wprowadziła program CDP Supply Chain, dzięki któremu zbiera informacje o własnej emisji dwutlenku węgla w celu określenia zagrożeń oraz możliwości na ich zapobiegnięcie w całym łańcuchu dostaw;
  • W 2013 roku firma Acer zaczęła znacząco zwiększać zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach swoich notebooków;
  • W 2021 roku ruszył program Earthion mający na celu wprowadzenie ekologicznych inicjatyw do ekosystemu łańcucha dostaw, koncentrując się przede wszystkim na energii, projektowaniu sprzętu i opakowań, produkcji, logistyce oraz recyklingu.

Nowy chomebook Vero!

Pierwszym urządzeniem w tej linii jest obecny na rynku od ponad roku laptop Aspire Vero. Acer wprowadził też w tej serii do globalnej sprzedaży monitory, komputer typu All-in-one, laptop z serii Travlemate oraz peryferia komputerowe.

Dziś do rodziny Vero dołącza kolejny jej członek – Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T). Charakteryzuje się on przemyślaną konstrukcją, która uwzględnia cały okres użytkowania produktu. Łatwo go modernizować, naprawiać, demontować i poddawać recyklingowi. Wykorzystuje również materiały pochodzące z recyklingu w większości obszarów produktu, w tym 30% plastiku z recyklingu (PCR) w obudowie i 50% plastiku PCR w nakładkach na klawisze oraz 100% plastiku pochodzącego z oceanów na powierzchni touchpada i 90% opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu. To nie koniec – do ponownego przetworzenia w aż 99% nadaje się też panel wyświetlacza.

Do tego Acer Chromebook Vero 514 ma również przedłużającą żywotność obudowę odporną na uderzenia, która spełnia normę militarną MIL-STD-810H. Wzmocniona konstrukcja chroni go przed upadkami z wysokości nawet 122 cm.

Wnętrze Chromebooka Vero 514 prezentuje się równie atrakcyjnie. Sprzęt został wyposażony w najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji oraz grafikę Intel® Iris® Xe, dzięki czemu dobrze sprosta wyzwaniom zarówno pod kątem produktywności w pracy jak i w czasie wolnym. W obu przypadkach będziemy działać na 14-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD (w opcji z ekranem dotykowym) o jasności 300 nitów i szerokiej, 100% gamie kolorów sRGB. Natomiast szybko ładująca się bateria pozwala na dłuższą pracę przez cały dzień, ponieważ Chromebook może naładować do 50% swojej 10-godzinnej pracy w zaledwie 30 minut.

Acer Chromebook Vero 514 ukaże się także w wersji Enterprise kierowanej do użytkowników biznesowych. Laptop będzie miał dostęp do specjalnych narzędzi systemu ChromeOS stworzonych dla tej grupy, w tym zaawansowanych zabezpieczeń, raportowania, skalowalnego zarządzania w chmurze i bezdotykowej rejestracji.

W miarę zbliżania się do celu, jakim jest wprowadzenie do 2025 roku 30% plastiku PCR do wszystkich głównych produktów, Acer, odpowiedzialny także za gamingową markę Predator, będzie nadal poszukiwać nowych, bardziej ekologicznych materiałów na potrzeby przyszłych sprzętów.

Laptop Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) będzie dostępny w regionie EMEA od listopada, w cenie od około 2870 zł (599 EUR).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię