Strona głównaWiadomościCztery nowe procesory Ryzen 2000 potwierdzone przez ASRock

Cztery nowe procesory Ryzen 2000 potwierdzone przez ASRock

Firma ASRock, chyba trochę niechcący, ujawniła cztery nowe procesory AMD z serii Ryzen 2000. Konstrukcje pojawiły się na liście kompatybilnych układów dla płyty głównej AB350M Pro4. Co więcej, poznaliśmy ich specyfikację.

Kolejne procesory AMD z serii Ryzen 2000 to żadne zaskoczenie. Wiadomo, że prędzej czy później oficjalnie zadebiutują. Ale to, że poznajemy dość dokładną specyfikację przed oficjalną premierą jest lekką wpadką. Co prawda na liście nie ma informacji o liczbie rdzeni, ale ta jest dość łatwa do przewidzenia, bowiem na każdy z nich przypada 512 KB pamięci cache L2. Dedukcja jest prosta.

Zacznijmy od najsłabszej konstrukcji. Będzie nią Ryzen 3 2300X z taktowaniem bazowym 3,5 GHz i 2 MB pamięci cache drugiego poziomu. To oznacza, że procesor będzie miał 4 rdzenie bez obsługi SMT. Jego TDP wynosi 65 W. Kolejny model to Ryzen 5 2500X, również z 4 rdzeniami, a już z obsługą SMT. W tym przypadku taktowanie bazowe wynosi 3,6 GHz. Reszta specyfikacji jest taka sama, co oznacza TDP na poziomie 65 W i 2 MB pamięci cache L2. Oprócz tych dwóch układów, możemy jeszcze liczyć na modele: Ryzen 5 2600E oraz Ryzen 7 2700E. W obu procesorach TDP wynosi 45 W. Pierwszy ma taktowanie 3,1 GHz i 6 rdzeni, a drugi 2,8 GHz i 8 rdzeni. Konstrukcje mają odpowiednio 3 i 4 MB pamięci cache drugiego poziomu.

Ceny układów nie są jeszcze znane. Tak naprawdę to nie wiemy jeszcze kiedy pojawią się w sklepach na całym świecie, ale powinno to nastąpić w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: Tech Report

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię