Strona głównaWiadomościCzy Bad Company 3 to Battlefield 5?

Czy Bad Company 3 to Battlefield 5?

Coraz więcej słyszy się o spekulacjach na temat kolejnej części Battlefield, która ma mieć premierę w tym roku. Jedna z plotek sugerowała, że DICE pracuje nad nową grą z gatunku battle royale. Teraz coraz mocniejsza jest plotka na temat samego tytułu powstającej gry.

W jednym z tweetów od rzekomego pracownika DICE zasugerował, że kolejnym tytułem z serii Battlefield będzie Bad Company 3. Kliku użytkowników zauważyło, że na Twitterze dewelopera pojawiła się oficjalna strona Battlefield a do projektu dopisani są członkowie zespołu DICE. Po tym wydarzeniu konto na twitterze zostało ukryte a sam post został usunięty.

Wiele osób podejrzewa, że wpis dotyczy 5 części Battlefield, którego akcja będzie toczyła się w czasie II Wojny Światowej. Pojawił się również przeciek mówiący, że tym razem rozgrywka miałby się skupić na stronie niemieckiej. Niestety na próżno szukać potwierdzenia tych plotek od EA lub DICE.

Plotka o tym, że kolejnym tytułem ma być Bad Company 3 gryzie się z pozostałymi „doniesieniami”. Niewykluczone, że trwają prace nad przygotowaniem gry osadzonej w czasie WWII a równolegle trwają prace nad Bad Company 3.

Oba projekty mogą być prowadzone równolegle, zważywszy na fakt, że DICE posiada wiele zespołów programistycznych, jeden w LA i jeden w Sztokholmie. A to oznacza, że każdy z zespołów może pracować nad własną grą Battlefield. W tej sytuacji prawdopodobnie jedna gra będzie miała premierę w tym roku a druga w kolejnym lub jeszcze później.

Podobnie jak w przypadku innych plotek i przecieków, nie mamy żadnego oficjalnego oświadczenia ani ze strony EA ani DICE. Prawdopodobnie więcej informacji zostanie ujawnionych podczas tegorocznych targów E3.

Na chwilę obecną nie ma potwierdzonej dokładnej daty premiery kolejnego Battlefielda, poza tym, że ma się ona odbyć w tym roku.

Jak myślicie czy plotki okażą się prawdą, i która ich wersja jest prawdziwa? Jedna gra czy dwie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gamerant

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię