Strona głównaGryCzy Fallout 76 to sieciowy survival RPG?

Czy Fallout 76 to sieciowy survival RPG?

Od dwóch dni w śród fanów serii Fallout powstało niemałe zamieszanie. Najpierw na profilach społecznościowych Bethesdy została zamieszczona grafika telewizyjnego obrazu kontrolnego. Następnie deweloper udostępnił pierwszy teaser najnowszej produkcji Fallout 76.

Ze względu na brak oficjalnych informacji przekazanych przez Bethesda Softworks w sieci pojawiło się wiele spekulacji i domysłów na temat gry. Serwis Kotaku sugeruje, że najnowsza odsłona Fallout nie będzie klasycznym cRPG dla jednego gracza.

Według serwisu Fallout 76 będzie survivalowym RPGiem online, w którym spotkamy elementy znane z takich gier jak DayZ czy Rust. Mają to potwierdzać trzy osoby, które były zaangażowane w projekt.

Sprawdzone źródła, które chcą zachować anonimowość, miały potwierdzić serwisowi Kotaku, że nowy Fallout jest eksperymentalną formą dobrze znanej postapokaliptycznej serii. Udostępniony wczoraj teaser może sugerować, że będzie to klasyczny Fallout w 3D jaki znamy z poprzednich odsłon. Jednak tak nie będzie.

Pierwotnie Fallout 76 był budowany jako Fallout 4 w wersji dla wielu graczy. Z czasem jednak mocno ewoluował. Będzie miał questy i historię jak każda inna gra Bethesdy. Będzie także bazował na mechanizmach rozgrywki i przetrwania znanych z Fallout 4. Jeden z informatorów ostrzegał, że rozgrywka w grze bardzo szybko się zmienia tak jak to zwykle ma miejsce w innych grach „usługowych” i będzie się dostosowywało do aktualnych trendów.

[you tube=-ye84Zrqndo]

Nazwa Fallout 76 pochodzi od numeru Krypty 76, która mieliśmy okazję spotkać w Fallout 3 oraz Fallout 4. Została ona otworzona zaledwie po 20 latach od wojny nuklearnej. Jej mieszkańcy trafili na znacznie mniej cywilizowane otoczenie niż to, które mieliśmy okazję zobaczyć w poprzednich częściach gry. To wszystko spowoduje, że gra będzie nastawiona na przetrwanie oraz odbudowę bazy.

Fallout 76 jest rozwijany zarówno w głównym biurze Bethesdy w Maryland gdzie tworzony był Fallout 4 i Skyrim, ale również w oddziale w Austin. Siedziba w Austin wcześniej była znana pod nazwą BattleCry Studios, które pracowało nad grą BattleCry. Bethesda przejęła je kilka miesięcy temu.

Czy Fallout 76 okaże się w rzeczywistości zmodyfikowanym BattleCry? Tego na razie oficjalnie nie wiemy. Zapewne Bethesda przedstawi więcej szczegółów na temat gry podczas swojej konferencji na targach E3 w czerwcu.

Źródło: kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię