Strona głównaWiadomościCzyżby Blizzard szykował odświeżone wersje Diablo 2 i Warcfaft 3? No raczej...

Czyżby Blizzard szykował odświeżone wersje Diablo 2 i Warcfaft 3? No raczej nie inaczej

Wygląda na to, że studio Blizzard chce zabrać nas w podróż po ich klasycznych grach. W produkcji mogą już się znajdować jedne najlepszych gier z gatunków action-RPG i RTS.

Mówi się, że gry są wiecznie żywe. Oczywiście stwierdzenie to nie dotyczy oprawy graficznej, która spośród wszystkich elelemtów starzeje się najszybciej, a rozgrywki potrafiącej tak mocno zaangażować graczy, że nawet atak rozpikselowanych postaci nie przyćmi jej wspaniałości. W bezpośrednim starciu z wartką akcją i dobrą fabułą po prostu ulegamy komputerowej magii.

Blizzard wyczuł naszą słabość do legendarnych tytułów, toteż postanowił wskrzesić swoje najpopularniejsze marki. Zaczęło się od zapowiedzi StarCraft: Remastered, która jeszcze tego lata będzie zarzynać prywatne oraz dedykowane serwery. Za niedługi czas dołączyć do niej mogą jeszcze dwie inne popularne niegdyś gry – Diablo II i Warcraft III. Choć są to jeszcze niepotwierdzone przez studio informacje, to zebrany materiał dowodowy jest wystarczający, by wygrać sprawę w sądzie.

Wpierw w sieci pojawiło się ogłoszenie na doświadczonego programistę – Lead Software Engineer, Engine – o następującej treści:

„Ciekawe opowieści. Intensywna multiplayer. Niekończąca się grywalność. Cechy, które sprawiły, że StarCraft, Warcraft III i Diablo II były tytanami swoich czasów. Rozwijające się systemy operacyjne, sprzęt i usługi online sprawiły, że trudniejsze było doświadczanie ich przez lojalnych zwolenników bądź dotarcie do nowego pokolenia graczy […] Przywracamy je do chwały, potrzebujemy twoich talentów inżynieryjnych, Twojej pasji i zdolności do podejmowania cieżkiej pracy.”

Kolejną przesłanką o szykowanych produkcjach jest znalezione przez redakcję PcGamesN drugie ogłoszenie na stanowisko UI/UX Visual Designer w firmie Classic Game z siedzibą w Irvine w Kalifornii. Tutaj zamieszczamy jedynie najciekawszy fragment:

„Classic Game szukają renesansowego projektanta, aby zharmonizować to, co już było, z tym, co ma powstać. Warcraft, StarCraft i Diablo czekają na Twoje machinacje. Jeśli masz chęć, aby stawić czoła temu wyzwaniu, chcielibyśmy usłyszeć to od Ciebie.”

W ogłoszeniach tyle razy padły nazwy Diablo i Warcraft, że są praktycznie wydawniczymi pewniakami. Pozostaje jedynie poczekać kilka miesięcy na oficjalną zapowiedź od producenta. 

 

Źródło: pcgamer.com techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię