Strona głównaWiadomościVega dla graczy dopiero w sierpniu, ale ma być mocniejsza od GTX-a...

Vega dla graczy dopiero w sierpniu, ale ma być mocniejsza od GTX-a 1080

Według najnowszych plotek AMD jeszcze w tym tygodniu na rozpocząć wysyłki układów Vega do swoich partnerów. Ci będą mieli aż kilka miesięcy na przygotowanie swoich modeli, bowiem na pierwsze egzemplarze na sklepowych półkach przyjdzie nam poczekać aż do sierpnia.

Seria kart graficznych AMD Radeon Vega już zadebiutowała na rynku, ale nie w sposób, które oczekiwaliby się konsumenci. Zamiast wersji dla graczy w ofercie sklepów pojawił się model Frontier, który skierowany jest do tzw. profesjonalistów, zajmujących się między innymi obróbką graficzną. Jednocześnie Lisa Su, prezes AMD, zapewniała, że na wersje gamingowe kart warto poczekać i już wkrótce trafią one do sprzedaży.

To wkrótce to najprawdopodobniej sierpień 2017 roku. Tak wynika z najnowszych doniesień medialnych. Jeszcze w tym tygodniu partnerzy AMD mają otrzymać układy AMD Vega, aby mieli wystarczająco dużo czasu na stworzenie swoich wersji kart graficznych. Dzięki temu już na starcie użytkownicy mają mieć dostęp do szerokie wachlarza urządzeń z autorskimi systemami chłodzenia i podniesionymi taktowaniami. Chociaż wcześniej mówiło się aż o trzech modelach, to teraz pojawiają się informacje tylko o dwóch. Pierwszy ma być oparty o pełną wersję GPU Vega 10 XT, a drugi na nieco okrojonym układzie Vega 10 Pro.

Na ten moment nie wiemy nic więcej poza tym, co już wcześniej było wiadomo. Karty AMD Vega mają być (podobno) wydajniejsze od GTX-a 1080, co samo w sobie byłoby już niezłym osiągnięciem. Wszystko jednak będzie się rozbijać o cenę. Jeśli ta będzie atrakcyjna, to AMD ma szansę namieszać na rynku kart graficznych. Chociaż osobiście chciałbym jeszcze, aby firma popracowała nad sterownikami, bo te wciąż działają bardzo niesfornie. Doskonale przekonałem się o tym na własnym przykładzie.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię