Strona głównaGryAktualnościDarksiders 3 ma nowe, wyższe wymagania sprzętowe

Darksiders 3 ma nowe, wyższe wymagania sprzętowe

Fani gier akcji TPP mogą powoli nastrajać się na nową przygodę w uniwersum Darksiders. Niestety, trzeba się również przygotować na mniejszą płynność gry, bowiem producenci podnieśli jej wymagania sprzętowe…

Listopad będzie mocno ogrywany dzięki kilku interesującym premierom. Wśród nich najnowsza propozycja THQ Nordic, czyli Darksiders 3. Marka nie tyle odświeżona, co wprowadzająca do uniwersum inną koncepcję rozgrywki, w której głównym bohaterem nie będzie już Wojna, a jego koleżanka po fachu, Furia. Specjalizację w broni białej przedkłada na zdolności magiczne i umiejętne operowanie metalowym biczem.

Zapowiada się więc o wiele ciekawszy model walki, ale ze zmianami mechaniki gry nadejdą także modyfikacje na poziomie wymagań sprzętowych. Początkowo niemal każdy sprzęt był potencjalnie wystarczający do odpalenia gierki, choćby korzystając z profilu ustawień najniższych. Jednak jak się okazuje, na przestrzeni produkcji twórcy przeliczyli się z wymaganą mocą komputerów.

Dawniej wskazana platforma składająca się z minimum Intel Core i5-2400 3.1 GHz, Nvidii GeForce GTX 750 Ti, 6 GB RAM i 15 GB wolnego miejsca na dysku to już przeszłość. Nowe wymagania sprzętowe wyglądają następująco:

Wymagania minimalne (Nowe)
OS Windows 7 64-bit
RAM 8 GB
CPU Intel Core i5-4690K 3.5 GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
GPU RAM 2 GB VRAM
GPU Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R7 370
DX DirectX 11
Miejsce na instalację 25 GB

 

Wymagania rekomendowane (Nowe)
OS Windows 7 64-bit
RAM 16 GB
CPU Intel Core i7-3930K 3.2 GHz lub AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
GPU RAM 4 GB VRAM
GPU Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 480 4GB
DX DirectX 11
Miejsce na instalację 25 GB

 

Jak widzicie, mówimy o sporych zmianach w konfiguracji. Nie wystarczy już procesor 2.generacji, jak i 6 GB RAM. Samej grze także się przytyło z 15 GB do 25 GB. W kontekście karty graficznej Darksiders 3 wymaga większej mocy przerobowej. Różnica między GTX 750 Ti i GTX 660 wynosi około 25%, więc w przeliczeniu na fps-y wyjdzie wcale nie mało.

Najwyraźniej deweloper postanowił poprawić oprawę graficzną, dodając lepszej jakości tekstury i kilka efektów, które zadecydowały o lepszym przedstawieniu świata i rozgrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię