Strona głównaGryAktualnościRockstar Games ma licencję na zarabianie - GTA V śrubuje własny rekord...

Rockstar Games ma licencję na zarabianie – GTA V śrubuje własny rekord sprzedaży

Ciężko nie przyznać racji, że Rockstar Games zna się na tworzeniu świetnych gier. A gdzie dobre tytuły, tam również grube pieniądze…

Aktualnie najwięcej Rockstar Games zarabia na Red Dead Redemption 2, ale mało prawdopodobne zdaje się, że symulator życia na Dzikim Zachodzie kiedykolwiek dorówna sprzedaży ich najbardziej dochodowej grze. GTA V z przystawką Online bryluje na gamingowych salonach od czasu premiery, co roku zwiększając przychody dewelopera.

Jak oficjalnie wiadomo, GTA V przyniosło zyski ich twórcom na poziomie ponad 6 mld. dolarów. Do kwietnia 2018 rozeszła się w nakładzie 90 mln. egzemplarzy. Jednak te liczby wciąż rosną dzięki stałemu rozwijaniu trybu Online. Sporo nowości wprowadził m.in. dodatek After Hours, który pozwolił graczom sprawdzić się w roli managera clubu nocnego.

Dlatego nie powinno Was zaskoczyć, że GTA V nadal sprzedaje się rewelacyjnie, mimo że została wydana w 2013. Za sprawą okresowych wyprzedaży i różnych promocji na Steam kolejne miliony sztuk powędrowały do graczy. Łącznie GTA V sprzedała się w liczbie ponad 100 milionów.

Oczywiście, to za mało, by zagwarantować jej miejsce w TOP 10 najbardziej dochodowych tytułów, jednak śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z tych gier, która odcisnęła się na palcach ogromnej rzeszy użytkowników…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię