Strona głównaGryDarmowe Fallout Shelter zarobiło ponad 90 milionów dolarów

Darmowe Fallout Shelter zarobiło ponad 90 milionów dolarów

Nie od dziś wiadomo, że darmowe gry mogą okazać się bardzo drogie w użytkowaniu, a twórcom przynosić gigantyczne zyski. Potwierdzeniem może być darmowy Fallout Shelter, który zarobił już ponad 90 milionów dolarów.

Według raportu Sensor Tower Fallout Shelter zarobił dokładnie 93 miliony dolarów dzięki sprzedaży lunch boxów i innych przedmiotów, które gracze mogą zakupić za prawdziwe pieniądze. Firma poinformowała również, że w tym roku największy przychód z jednego dnia wynosił 212 000 dolarów. Rekord ten padł 15 czerwca, z kolei dochód w historii tytułu przyniósł 14 września 2015 zamykając dzień z wynikiem 237 000 dolarów. Przychody z gry są niemal idealnie rozłożone pomiędzy użytkowników obu mobilnych platform iOS 49% i Google Play 51%. Szacuje się, że 59% wszystkich dochodów gry pochodzi z USA.

Jeżeli tempo generowania przychodu utrzyma się na obecnym poziomie to Fallut Shelter może osiągnąć wyniki 100 milionów dolarów do końca tego roku. 100 milionów pobrań gra osiągnęła w zeszłym roku we wrześniu.

[you tube=HY4jCjufLG8]

Wynik 93 miliony dotyczy tylko przychodów z rynku mobilnego, a należy zaznaczyć, że jest ona dostępna również na PC, Xbox One, Switch i PS4 więc po zsumowaniu przychodów wynik ten z pewnością będzie o wiele większy.

Biorąc pod uwagę opłacalność tego typu produkcji nie jest dziwne, że Bethesda zapowiedziała mobilną wersję The Elder Scrolls: Blades. Chociaż nie znamy szczegółów na temat gry to bardzo możliwe, że będzie miała jakąś formę mikropłatności.

A Wy budujecie swoją kryptę? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: twinfinite

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię