Strona głównaGry18-letnia strona z emulatorami i ROM-ami retro kończy swoją działalność

18-letnia strona z emulatorami i ROM-ami retro kończy swoją działalność

Wszystko kiedyś się kończy. Nawet strony internetowe, które działają nieprzerwanie od 18 lat. Tym razem żegnamy się z EmuParadise, czyli jedną z najbardziej znanych i największych stron z ROM-ami starych gier. 

Każdy czasami ma ochotę, aby zagrać w stare produkcje z 8- czy 16-bitowych konsol. Starsi gracze mają do nich ogromny sentyment, bo właśnie w ten sposób zaczynaliśmy swoją przygodę z grami. Sam zaliczam się do tego grona i uczciwie przyznaję, że zdarzało mi się korzystać z tego powodu z Emulatorów i ROM-ów. Trudno dzisiaj o lepszy sposób na uruchomienie wielu produkcji z dawnych lat. Nie jest to może do końca legalne, ale przez długi czas po prostu nie było innego sposobu. 

Ale nie o tym miałem pisać. Najważniejsza informacja jest taka, że EmuParadise – jednak z największych stron z emulatorami i ROM-ami – kończy swoją działalność. Serwis działał nieprzerwanie od 18 lat, ale właśnie usuwa ze swoich serwerów całe oprogramowanie do uruchamia starszych gier. Jest to związane z nową polityką wielu firm, które postanowiły walczyć z emulatorami i ROM-ami. Twórcy serwisu przyznali, że podejście w ostatnim czasie zmieniło się radykalnie i po prostu nie chcą ryzykować. 

Pocieszające jest to, że strona nie zostaje całkowicie zamknięta, ale nie pobierzemy z niej już emulatorów i ROM-ów. 

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię