Strona głównaGryAktualnościDelikatni ludzie urażeni reklamą Diablo 4

Delikatni ludzie urażeni reklamą Diablo 4

Jeżeli w ostatnim czasie słyszeliście dziwne trzaski i hałasy to mogły one nieść się z samej Australii. Pęknięcia zostały wywołane przez reklamę Diablo 4, która nie wszystkim przypadła do gustu. Pojawiły się także głosy, że promuje satanizm.

Według informacji przekazanych przez reportera Guardian Australia – Josha Taylora na drodze wjazdowej do Melbourne. Pojawiła się reklama Diablo IV. Na bilbordzie widnieje postać Lilith, czyli głównej oponentki najnowszej odsłony serii oraz napis „Witaj w piekle, Melbourne”.

Reklama nie spodobała się jednak Australijczykom w oficjalnym zażaleniu możemy przeczytać, że jest to obraza dla chrześcijan i katolików oraz wywołuje kontrowersje z powodów religijnych. Według opinii promuje ona zło i satanistyczne akcesoria.

Jak czytamy dalej w zażaleniu:

Słowa „Witamy w piekle, Melbourne” jako część reklamy tej gry oraz obraz diabła są obraźliwe dla mnie jako chrześcijanina. Obraz jest również nieodpowiedni dla moich dzieci i już wywołał u nich koszmary.

To przerażające dla małych dzieci, które to widzą, ale nawet jako dorosły przywołało wspomnienia z piekła dwóch lat lockdownu w Melbourne. Język i użyte słowa nie są konieczne, aby przekazać wiadomość o wydaniu tej gry.

Ludzi jak zawsze poniosła fantazja i nagle robią się tacy delikatni jednocześnie czytając dzieciom Biblię:

Księga Ezechiela Rozdział 9 Wers 5-10:

Do innych zaś rzekł , tak iż słyszałem : « Idźcie za nim po mieście i zabijajcie ! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości ! Starca , młodzieńca , pannę , niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu ! Nie dotykajcie jednak żadnego męża , na którym będzie ów znak . Zacznijcie od mojej świątyni !» I tak zaczęli od owych starców , którzy stali przed świątynią . Następnie rzekł do nich : « Zbezcześćcie również świątynię , dziedzińce napełnijcie trupami !» Wyszli oni i zabijali w mieście . A podczas gdy oni zabijali , ja pozostałem sam , upadłem na twarz i tak wołałem : « Ach , Panie , Boże ! Czy chcesz wyniszczyć całą Resztę Izraela , dając upust swemu gniewowi przeciw Jerozolimie ?» Rzekł do mnie : « Nieprawość pokolenia Izraela i Judy jest wielka , niezmierna ; kraj jest pełen krwi , a miasto pełne przewrotności . Mówią bowiem : „Pan opuścił ten kraj , Pan nie widzi „. A więc także i moje oko nie okaże litości ani współczucia . Odpowiedzialność za ich postępowanie składam na ich głowy ». I oto ów mąż , odziany w lnianą szatę , z kałamarzem pisarskim u boku , oznajmił : « Uczyniłem , jak mi rozkazałeś ».

Wspaniała lektura do poduszki dla dzieci, która w przeciwieństwie do reklamy nie wywołuje u dzieci koszmarów i traum. A wracając do tematu, Blizzard wydał oświadczenie w tej sprawie, na chłodno i na spokojnie.

„Witamy w piekle” odnosi się do fikcyjnej lokacji, którą gracz odwiedzi w ramach rozgrywki w celu pokonania fikcyjnego złoczyńcy przedstawionego w reklamach. Nie stwierdza ani nie sugeruje, że Brisbane lub Melbourne to „piekło” i jako takie nie jest obraźliwe dla tych miast ani ich mieszkańców.

Chłodniutko 🙂

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię