Strona głównaWiadomościŁadowarki tylko z łączem USB-C od 2024 roku! Unia Europejska wydała nakaz

Ładowarki tylko z łączem USB-C od 2024 roku! Unia Europejska wydała nakaz

Unia Europejska poinformowała, że od 2024 roku na terytorium wspólnoty będzie obowiązywało łącze USB-C. Dotyczy to głównie producentów telefonów.

Nowy Iphone 15 z wejściem na USB-C? Wygląda na to, że jest to bardzo prawdopodobne. Unia Europejska wydała bowiem nakaz tworzenia nowych sprzętów wyłącznie z wejściem USB-C. Oczywiście przepis ten będzie obowiązywał tylko w krajach wspólnoty. Nie mniej jednak stawia to Apple pod ścianą, bowiem trudno wyobrazić sobie, by amerykańskie przedsiębiorstwo było w stanie wydawać swoje nowe technologie pomijając Stary Kontynent.

Inaczej sprawy będą miały się jeżeli chodzi o  producentów laptopów. Tych wspomniany nakaz będzie obowiązywał dopiero od 2026 roku. Tego przywileju nie otrzymają z kolei nie tylko producenci smartfonów, ale i tabletów, kamer, słuchawek, głośników, czy padów. Pytanie tylko, czy wszyscy z nich będą stosować się do tego zalecenia i czy nie znajdą przepisu, który pozwoli im ominąć go. Gra toczy się bowiem o miliony euro, które przedsiębiorstwa takie, jak Apple zarabiały na kablach lighting.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię