Strona głównaWiadomościDell jako ekologiczny zbawca. W kwietniu rozpoczną produkcję opakowań z plastykowych odpadów

Dell jako ekologiczny zbawca. W kwietniu rozpoczną produkcję opakowań z plastykowych odpadów

Producenci sprzętu znani są ze swych innowacyjnych rozwiązań. Większość z ich pomysłów obejmuje obszar zwiększenia wydajności i ergonomii sprzętu. Tym razem firma Dell chce udoskonalić (ocalić) środowisko naturalne.

Dell we współpracy z fundacją Lonely Whale swoim projektem chcą zapoczątkować nowy trend wykorzystywania odpadów do celów biznesowych. Recykling nieużytków będzie dotyczyć wyłowionych ze słodkich i słonych akwenów (także tych zepchniętych przez falę na plażę) materiałów z tworzywa sztucznego. Wszelkiego rodzaju plastykowe śmieci mają zostać użyte do produkcji opakowań na Dell XPS 13.

Projekt został już zainicjowany przez odpowiednie działy firmy i wejdzie w życie 30 kwietnia. Od tej daty wszystkie XPS 13 będą pakowane w etui składające się w 25% z wyłowionego tworzywa, a w 3/4 z recyklingu materiałów  spożywczych. Dzięki proekologicznej akcji Della, do końca bieżącego roku, blisko 7 ton odpadów zniknie z plaż i zbiorników wodnych.

Jeśli jest szansa na to, by połączyć biznes technologiczny z działaniami mogącymi polepszyć stosunki pomiędzy ludźmi i środowiskiem, to należy ją jak najczęściej wykorzystywać. Dell może nie robi tego tylko przez wzgląd na wyższe cele, lecz nawet gdyby chodziło jedynie o poprawę własnego wizerunku na tle konkurencji, niech idzie na całość.

Źródło: teleguru.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię