Strona głównaWiadomościDenuvo łączy się z Irdeto, czy to początek jeszcze bardziej uciążliwych zabezpieczeń...

Denuvo łączy się z Irdeto, czy to początek jeszcze bardziej uciążliwych zabezpieczeń w grach?

Już niedługo przekonamy się czy DRM w grach może być jeszcze bardziej uciążliwe dla legalnych użytkowników. Prezesi obu firm zapowiadają pełną współpracę w tworzeniu jeszcze lepszych zabezpieczeń.

Wczoraj pisaliśmy o obejściu zabezpieczeń Denuvo. Co mogło wywołać lekki uśmiech na twarzach oraz zwiastować koniec tak „lubianego” przez użytkowników PC systemu DRM. Niestety nie mamy dobrych wieści. Denuvo zostało przejęte przez Irdeto, holenderską firmę zajmującą się bezpieczeństwem z 50 letnim doświadczeniem. Podobno oprogramowanie stworzone przez Irdeto chroni ponad 5 miliardów urządzeń i aplikacji stworzonych przez największe marki na świecie.

Zgodnie z komunikatem prasowym przejęcie ma na celu ochronę gier przed piractwem i oszustwami na PC, konsolach, urządzeniach mobilnych i zestawach VR. Technologia Cloakware Irdeto wzmocni istniejące oprogramowanie Denuvo.

Doug Lowther, CEO w Irdeto, powiedział:

Sukces każdej gry zależy od tego czy działa ona zgodnie z założeniami wydawcy. Ochrona gry i jej użytkowników ma tu kluczowe znaczenie. Nasze partnerstwo łączy wieloletnie doświadczenie obu firm w dziedzinie bezpieczeństwa. Pozwoli nam to chronić oprogramowanie i sprzęt przed nowymi ciągle ewoluującymi zagrożeniami. Cieszymy się, że będziemy współpracować jako zespół przy wielu projektach mających na celu udoskonalenie naszych technologii i usług aby jeszcze lepiej służyć klientom.

Reinhard Blaukovitsch, dyrektor zarządzający Denuvo, powiedział:

Hakerzy i cyberprzestępcy w świecie gier zawsze są i będą sprytni oraz pomysłowi. Bardzo ważne jest zatem wdrożenie solidnych strategii bezpieczeństwa w celu zwalczania najnowszych zagrożeń w grach. Podobnie jak w branży filmowej, jest to jedyny sposób, aby zapewnić, że świetne gry będą nadal produkowane. Łącząc się z Irdeto, łączymy unikalną kombinację wiedzy na temat bezpieczeństwa, technologii i sposobów walki z piractwem, aby agresywnie stawić czoła wyzwaniom związanym z zagrożeniem jakie powodują hakerzy i cyberprzestępcy.

Pracownicy Denuvo będą kontynuowali swoją pracę w miejscach dotychczasowego zatrudnienia.

Szkoda tylko, że podczas walki o nasze bezpieczeństwo często sami jesteśmy traktowani jak złodzieje i z powodu stosowania uciążliwych zabezpieczeń nie możemy uzyskać dostępu do legalnie zakupionych gier. Cały czas liczę na to, że wydawcy pójdą po rozum do głowy i będą wzorować się na CDP Red, zarówno pod kątem jakości gier jak i braku uciążliwych zabezpieczeń. Dobra gra obroni się sama. A złej nie ma po co bronić.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię