Strona głównaGryAktualnościDeweloper Dead or Alive pozwał twórcę nagiego moda

Deweloper Dead or Alive pozwał twórcę nagiego moda

Deweloper i wydawca gry Dead of Alive – Koei Tecmo wniosło pozew przeciwko podejrzanemu o sprzedaż nielicencjonowanego DVD z modyfikowanymi nagimi postaciami gry.

Koei Tecmo zgłosiło sprawę na policji w Kanagawa. Studio twierdzi, że sprawdza, którego nazwiska nie podali do publicznej wiadomości, jest podejrzany o nielegalne skopiowanie materiału filmowego ze zmodyfikowanej wersji Xtreme Venus Vacation na DVD. Według oskarżenia DVD miało zawierać nagie postacie z Dead of Alive, co stanowi naruszenie praw autorskich. Studio zażądało odszkodowania.

Rzecznik prasowy skomentował sytuację:

Jest to czyn, który narusza prawa firmy i jest niezgodny z prawem. Podejmiemy zdecydowane środki przeciwko takim aktom.

Co ciekawe w 2014 to Koei Tecmo zostało pozwane przez Capcom za naruszenie patentu z 2002 roku. Poszło o system, który pozwalał graczom odblokować zawartość starszej gry w nowym tytule. A jeszcze w 2002 roku Tecmo wygrało sprawę związaną ze zmodyfikowaną skórką z DoA 2, która uczyniła Kasumi nagą, studio nazwało to naruszeniem praw autorskich.

Zobacz: Far Cry 6 z przyśpieszoną premierą?

Dead or Alive Xtreme Venus Vacation to jeden z najnowszych spinn-offów serii Dead or Alive, który ukazał się dwa lata przed wydaniem Dead or Alive Xtreme 3 Scarlet z 2019 roku. Ostatnim wydaniem zz głównej serii był Dead or Alive 6 z 2019 roku, który przeszedł kilka zmian od czasu swojej pierwszej premiery, w tym przejście na free-to-play w grudniu 2019 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię