Strona głównaWiadomościTechland traci zasłużonego pracownika, odpowiedzialnego m.in. za Dying Light

Techland traci zasłużonego pracownika, odpowiedzialnego m.in. za Dying Light

Kiepsko zaczyna się 2021 dla firmy Techland. Prace nad grą dalej trwają, a ze studia odszedł jeden z najbardziej doświadczonych pracowników.

Nie jest jeszcze w 100 procentach pewnym, czy Dying Light 2 ukaże się w tym roku, czy przyjdzie nam na nie poczekać jeszcze dłużej, ale dzisiejsze informacje płynące z Techlandu nie napawają optymizmem. Firmę opuścił Paweł Slinger, związany z firmą od ponad 20 lat. Przez niemal połowę tego czasu był tam głównym artystą, a kolejne 12 lat pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. Jego ostatni epizod z firmą miał formę pracy scenarzysty. 

Techland

Paweł Selinger wraz z firmą Techland stworzył między innymi serie Dying Light, Call of Juarez, Dead Island, pracował nawet przy takich legendarnych już tytułach jak Crime Cities, Chrome czy Xpand Rally.

Zobacz: Dying Light 2 – autorzy dają o sobie znać. Gra pojawi się w 2021?

Oczywiście nie jest powiedziane, że odejście Selingera z firmy skomplikuje sytuację wokół Dying Light 2 tak bardzo, że ta zaliczy kolejne opóźnienie. Zawsze jednak szkoda, kiedy z firmy odchodzi tak zasłużony i doświadczony pracownik. Trzymamy kciuki zarówno za jego dalszą karierę jak i losy gry oraz całego studia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię