Strona głównaGryAktualnościDiablo 4 – mroczny nie oznacza ponury

Diablo 4 – mroczny nie oznacza ponury

Diablo 4 ma być bardzo mroczną grą. Jednak jak przyznaje dyrektor artystyczny gry, mroczność wcale nie oznacza, że Diablo 4 będzie grą ponurą.

Diablo II zadebiutowało w 2000 roku i było chwalone za mroczny klimat, który nadał rozgrywce realizmu. W Diablo III sprawa wyglądała nieco inaczej, gra zyskała więcej kolorów i jak to określił dyrektor artystyczny John Mueller styl malarski. Teraz Mueller twierdzi, że celem dla Diablo IV jest połączenie tych dwóch podejść, dzięki dzisiejszej technologii.

Jednym z wyzwań jest stworzenie świata, który wydaje się mroczny i złowrogi, ale jednocześnie będzie przyciągał graczy, którzy chcą spędzić wiele godzin na eksploracji i poznawaniu świata. Jak podkreśla Muller, Diablo 4 to nowy otwarty świat, który pozwoli drużynie odkryć wiele różnych rodzajów chwil i przeżyć.

Kiedy jesteś na świecie, napotykasz wiele pięknych widoków. Świat Diablo to średniowieczny świat, co oznacza, że przemierzasz okolicę, pustynię lub góry. I chociaż są gwałtowne burze i deszcze i jest w tym element żywego świata, zmieniają się pory doby. Poranki są piękne, nawet jeśli przed chwilą zabiłeś kilku kozłoludzi.

Jedną z głównych inspiracji Diablo 4 jest szkoła malarstwa Hudson River School z połowy XIX wieku, która czerpała z krajobrazów i nadawała im romantyczny klimat. To mieszanka piękna i mroku, do której dąży Mueller i jego zespół w następnym Diablo.

Zobacz: Intel Core i5-11400 znaleziony w bazie wyników Geekbench

Nowy świat ma być również wykorzystany jako narzędzie do przekazania historii. Mueller i główny projektant gier Joe Shely twierdzą, że wykorzystali tę przestrzeń, aby Sanctuary, miejsce akcji serii Diablo, stało się bardziej urzeczywistnionym miejscem. Różne regiony mają swoje własne, unikalne kultury, które obejmują zarówno bronie i przedmioty, które zbierzesz, jak i postacie, z którymi będziesz rozmawiać.

Diablo IV nadal nie ma ogłoszonej daty premiery i raczej nie powinniśmy spodziewać się jej w tym roku. Zwłaszcza, że na ten rok zaplanowana jest premiera zremasterowanej wersji Diablo II.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię