Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i5-11400 znaleziony w bazie wyników Geekbench

Intel Core i5-11400 znaleziony w bazie wyników Geekbench

Geekbench to bardzo dobre miejsce, jeśli chcemy poszukać świeżych procesorów, które swoją premierę mają mieć za kilka miesięcy lub tygodni. Tym razem przeszukiwacze bazy wyników tego benchmarka odnaleźli procesor Intela.

To najtańszy i jednocześnie najwolniejszy procesor z rodziny Rocket Lake-S z Hyperthreadingiem. Procesor ten będzie wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków. Więc możemy powiedzieć, że jego konfiguracja jest identyczna z tą, która występowała w procesorach Intela 10 generacji. Zmianą, którą zauważymy na pierwszy rzut oka w nowym procesorze 11 generacji jest wyższe taktowanie Turbo o 100 MHz.

Wszystkie testy wykonane w Geekbench 5 zostały wykonane z bardzo wolną pamięcią DDR4-2133 MHz, więc trzeba je traktować, jako taki wstęp, minimum, od którego wyniki mogą tylko być lepsze.

W teście dla pojedynczego rdzenia najsłabszy Core i5-11400 osiągnął wynik 1495 pkt, to więcej o 34% od swojego poprzednika Core i5-10400, który mógł pochwalić się wynikiem 1114 pkt. Test dla wielu rdzeni też potwierdza wyższą wydajność nowego procesora nad starym tym razem różnica wynosi już tylko 16% na korzyść nowego Core i5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię