Strona głównaGryDICE chce wprowadzić postacie kobiece również w Battlefield 1

DICE chce wprowadzić postacie kobiece również w Battlefield 1

Producent wykonawczy DICE mówi, że chce dodać do Battlefield 1 kobiety, tak jak w Battlefield V. Ma to związek z wielkim zainteresowaniem graczy tym tematem oraz zwiększeniem różnorodności bohaterów w grze.

Aleksander Grondal mówi, że w najbliższym czasie chciałby, aby postacie kobiet również zagościły w walkach Battlefield 1.

W wywiadzie dla GamesRadar, Grindal powiedział:

Myślę, że to wstyd, że nie dodaliśmy kobiet w Battlefield 1, ponieważ byłoby to lepsze dla nas. Nie sądzę, że jest to modne. Myślę, że chodzi o graczy, którzy chcą wyrazić siebie na różne sposoby.

Takie podejście byłoby również dokładniejszym odwzorowaniem historycznym. Podczas I Wojny Światowej kobiety występowały zarówno w rolach sanitariuszek ratujących życie, specjalistów od zaopatrzenia, a także brały czynny udział w walce.

Następnie dodał:

Należy spojrzeć na Battlefield historycznie, a dodatkowo chodzi o wrażenie siebie poprzez rozgrywkę. Rozwiązywanie problemów na różne sposoby. Postacie kobiece idealnie by to tego pasowały. Chcemy stworzyć grę, która będzie dobra dla wszystkich naszych graczy. W związku z tym postawiliśmy na personalizację postaci oraz możliwość tworzenia własnej kompanii żołnierzy. Pomyśleliśmy, że to dobrze, ze możesz być tym, kim chcesz. Nadal uważam, że to słuszne rozwiązanie.

Wiadomość, o wprowadzeniu do Battlefield V kobiet żołnierzy spotkała się z pewnymi negatywnymi opiniami. Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE odpowiedział wtedy, że to wybór gracza, kim zagra, a grywalne postacie kobiece pozostaną. Patrick Soderlund wypowiedział się w temacie bardziej dosadnie. Poinformował on graczy, że albo to zaakceptują albo niech nie kupują gry.

Na razie nie wiadomo, kiedy postacie kobiecie trafią do Battlefield 1. Z kolei premiera Battlefield V zapowiedziana została na 19 października. Wcześniej jednak będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w otwartych testach beta, które rozpoczną się 4 września.

Źródło: vg247

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię