Strona głównaGryAktualnościDiego Maradona - wizerunek legendy usuwany z kart FIFA 22

Diego Maradona – wizerunek legendy usuwany z kart FIFA 22

Diego Maradona znika z kart FUT w grze FIFA 22. Powód? Zamieszanie wokół praw do wizerunku legendarnego piłkarza.

Według informacji z nieoficjalnego, aczkolwiek prawdopodobnie rzetelnego źródła, EA Sports usuwa przedmioty związane z kartą ikony argentyńskiej legendy, przez co nie będzie już możliwe uzyskanie jego kart w żaden sposób. To kontrowersyjna decyzja, która nie uszła uwadze fanów piłki.

Chodzi o prawa do wizerunku. Po śmierci Maradony w 2020 trwa nieustająca walka sądowa, która sprawia, że obecność kart z Argentyńczykiem w przyszłych grach FIFA stoi pod znakiem zapytania. Karty znikną z paczek FUT, wyzwań budowania składu oraz draftów. Póki co mówi się o “zawieszeniu”, nie wiadomo więc jak długo ta sytuacja potrwa. Kiedy EA podpisywało umowę na wykorzystanie wizerunku, wierzono, że prawa należą do jego przyjaciela i byłego managera, Stefano Ceci. Niestety, Ceci nie był w stanie potwierdzić czy tak rzeczywiście jest i stąd całe to obecne zamieszanie.

Argentyński sąd potwierdził w międzyczasie, że prawa należą do firmy Matiasa Morla, Sattvica, którego Diego Maradona zatrudnił jako swojego prawnika. Według argentyńskich źródeł, Morla nabył prawa w sierpniu minionego roku. To oznacza, że umowa między EA Sports a Stefano Ceci straciła ważność – stąd decyzja o zawieszeniu w grze.

Zobacz: FIFA 22 – jeden z zawodników trafił na specjalną kartę z powodu głupich min

Bez względu na to, jak potoczy się cała sytuacja, gracze, którzy już są w posiadaniu kart z wizerunkiem Maradony, nie stracą ich ze swoich kolekcji, ale nie wiadomo, czy będą mogli dalej używać ich w meczach FUT.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię