Strona głównaGryAktualnościTurbo Overkill - wielkie potwory i wielkie spluwy trafiają do Early Access

Turbo Overkill – wielkie potwory i wielkie spluwy trafiają do Early Access

Nadchodzący boomer shooter od twórców moda Doom 2 Total Chaos, Turbo Overkill, na nowym trailerze wygląda jakby miał być strzelanką, na którą czekamy od dawna.

W ostatnich latach boom na gry indie sprawił, że wypełniona została niemal każda nisza, jaką można sobie wyobrazić. Jedną z popularniejszych są boomer shootery, strzelanki dla graczy ze starszych roczników, którzy pamiętają godziny spędzone nad Quakiem. Łączy się w nich szalone strzelanie, znane z pierwszych lat grafiki 3D z wszelkimi wodotryskami jakie oferuje obecnie dostępny sprzęt. Jedną z takich gier jest Turbo Overkill, z wyraźnie zaznaczonym pochodzeniem. Za projektem stoi nie byle jaka firma, bo wydawcą jest legendarne Apogee, a gra została zapowiedziana we wczesnym dostępie – ma się tam pojawić 22 kwietnia.

Zobacz: Doom Eternal – Marauder okazuje się być postacią ze starego Quake’a

Autorem gry jest jeden człowiek, Sam Prebble, autor moda do Dooma 2 – Total Chaos, szef studia Trigger Happy Interactive. Główny bohater gry nazywa się Johnny Turbo, a jego zadaniem jest wyczyszczenie ulic cyberpunkowego metropolis z potworów za pomocą wielkich spluw. Potwory oczywiście zagrażają całej Ziemi.

Jaki jest najlepszy sposób walki z takimi przeciwnikami? Rozsmarowując ich po wszystkich budynkach i powierzchniach miasta oczywiście. Johnny Turbo to mistrz broni palnej, a Turbo Overkill posiada kilka ciekawych zabawek. Każdą można wzmacniać i rozszerzać jej możliwości, zapewniając sobie tym samym nowe opcje przy zabijaniu przeciwników. W grze nie brakuje też dużej liczby mechanik poruszania się, takich jak uślizgi, bieganie po ścianach i skoki z latającego samochodu. W walce pomoże nam też, nieco kojarzący się z Duke’m, kopniak. Zaraz za stylem idzie szybkość rozgrywki.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, trailer prezentuje efektowny miks nowoczesnego oświetlenia i cieniowania z efektami cząsteczkowymi w postaci wielkich niczym monstra pikseli. Jednym słowem, jeśli spędziliście dużo czasu ze strzelankami połowy lat 90 i początku 2000, prawdopodobnie i tutaj rozgrywka pochłonie Was na długie godziny. Proponujemy zarezerwować sobie trochę czasu w kwietniu i sprawdzić omawiany tytuł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceShacknews
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię