Strona głównaWiadomościRozrywkaDisney oznacza rasistowskie treści w swoich filmach

Disney oznacza rasistowskie treści w swoich filmach

Disney na swojej platformie streamingowej oznacza swoje własne produkcje jako zawierające treści rasistowskie. Na cenzurowanym znalazł się m.in. Piotruś Pan, Księga Dżungli  i inne.

Cześć animacji stworzonych przez Disneya w XX wieku zostało oznaczonych jako zawierające treści rasistowskie. Wiele filmów już jakiś czas temu zostało przez wytwórnie ocenzurowanych jak np. Dumbo, z którego wycięto sceny z wronami.

Zobacz: Sony pokazało system PlayStation 5

Teraz Disney poszedł dalej i wiele produkcji oznaczył jako rasistowskie. Księga Dżungli oberwała za Króla Louie’ego, który w sposób groteskowy powiela stereotypy o Afromaerykanach. Natomiast Piotruś Pan ma naśmiewać się z rdzennych mieszkańców Ameryki.

Animacja Arystokraci naśmiewa się z Japończyków. Jeden z kotów ma w sobie wiele stereotypowych i przerysowanych cech Azjaty. Ostrzeżenia zostały nadane we współpracy z organizacjami takimi jak Coalition of Asian Pacifics in Entertainmnet, National Association of Latino Independent Producers oraz GLAAD.

Jakiś czas temu oberwało się klasyce Przeminęło z wiatrem, co ciekawe był to też pierwszy film za który czarnoskóra aktorka dostała Oscara.

A jak wy uważacie czy bajki Disneya są rasistowskie i czy powinno się przy nich majstrować niejako zakłamując historię. Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię