Strona głównaKonsoleSony pokazało system PlayStation 5

Sony pokazało system PlayStation 5

Kolejne karty zostały odkryte. Sony właśnie pokazało menu PlayStation 5 oraz kilka funkcji interfejsu konsoli nowej generacji.

Do premiery PlayStation 5 został już niecały miesiąc. Sony ostatnio podkręca tempo i po przedstawieniu szczegółów wstecznej kompatybilności, zademonstrowało menu swojej nowej konsoli.

Zobacz: PlayStation Network – zobacz wszystkie nowe darmowe awatary

Nie ma też mowy o powierzchownym przedstawieniu tematu. Dostaliśmy bowiem ponad 10-minutowe wideo przeprowadzające użytkownika krok po kroku po każdym elemencie systemu PS5. Chociaż na pierwszy rzut oka całość wygląda podobnie, a najważniejsze zakładki pozostały w tym samym miejscu, już po kilku minutach materiału widać, że Sony weszło ze swoim nowym UI na wyższy poziom.

System najbardziej imponuje, kiedy włączymy jakąś grę. Wtedy na pierwszy plan wychodzą różne nowe funkcje menu, nazywanego przez narratora „Control Center”. Sony starało się budować całe swoje oprogramowanie wokół gracza oraz tego, na czym zależy mu najbardziej, rozgrywce. Możemy w rezultacie cofnąć się do menu podczas gry, żeby uzyskać pomoc w pokonaniu jakiegoś poziomu albo przejść do społecznościowej części systemu, dzieląc się screenami ze swoimi znajomymi albo nawet rozpoczynają streama dla znajdujących się w party graczy. Wszystko to bez wyłączania gry.

Mimo podobnego wyglądu nowy system zdaje się oferować dużo więcej, niż początkowo mogliśmy zakładać. W praktyce prezentuje się świetnie, a duży nacisk na element społecznościowy powinien ucieszyć wielu fanów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię