Strona głównaWiadomościDogecoin będzie oficjalną walutą płatniczą SpaceX

Dogecoin będzie oficjalną walutą płatniczą SpaceX

Mimo, że jest maj, temat tego newsa może brzmieć jak primaaprilisowy żart. Firma Elona Muska SpaceX będzie akceptować Dogecoin jako walutę płatniczą.

W 2022 roku w kosmos ma polecieć rakieta Falcon 9, z 40-kilogramowym ładunkiem w postaci satelity. Cała misja została nazwana, uwaga, DOGE-1. Ładunek ma zawierać sensory i kamery z systemami łączności. Właścicielem ładunku jest firma Geometric Energy Corporation. Celem misji DOGE-1 będzie księżyc.

Dogecoin

Już od pewnego czasu dało się zauważyć zainteresowanie Elona Muska kryptowalutą Dogecoin, która w ostatnich dniach osiągnęła wartość kapitalizacji większą niż kilka dużych, amerykańskich firm. W kwietniu Elon pisał, że SpaceX planuje wysłać Dogecoina na księżyc – ale z racji daty wpisu, 1 kwietnia, mało kto mu wtedy uwierzył. Dziś okazuje się, że wcale nie żartował. Dodatkowo, SpaceX ogłosiło, że przyjmuje Dogecoina jako swoją oficjalną walutę płatniczą. Innymi słowy – każdy, kto będzie chciał wysłać swój ładunek w kosmos jedną z rakiet Elona Muska, będzie mógł zapłacić za tę “usługę” za pomocą Dogecoina.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię