Strona głównaWiadomościRozrywkaDoom Captcha - alternatywa dla nudnego rozpoznawania obrazków

Doom Captcha – alternatywa dla nudnego rozpoznawania obrazków

Zabezpieczenia Captcha niewątpliwie są potrzebne, jednak wskazywanie na obrazku latarni ulicznych lub rowerów może doprowadzić do obłędu prawie każdego. Na szczęście jest alternatywa, przed Wami Doom Captcha.

Z zabezpieczeniami typu Captcha spotykamy się praktycznie każdego dnia podczas surfowania w sieci. Sito oddzielające ludzi od maszyn stoi na straży różnego rodzaju formularzy rejestracyjnych, logowania czy dodawania wpisów na forach i blogach. Słowo Captcha jest akronimem od Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart, czyli w skrócie i uproszczeniu oznacza test na bycie człowiekiem.

Jednym z najpopularniejszych i chyba najbardziej dających w kość zabezpieczeń tego typu są te od Google. To tam na wyświetlanych grafikach mamy wskazywać sygnalizatory drogowe, rowery, łodzie samochody. Nuda!

Zobacz: Playstation VR2 zapowiada się na prawdziwie next genowe doświadczenie w 4K

Na szczęście znalazła się ciekawa alternatywa DOOM Captcha, czyli połączenie zabezpieczenia z leciwą strzelanką. Żeby udowodnić, że jest się człowiekiem należy zabić kilka potworów z DOOMa zamiast zastanawiać się czy to jeszcze przejście dla pieszych czy już krawężnik.

Jeżeli chcielibyście wypruwać jak to działa w praktyce wystarczy wejść TUTAJ.

Albo poniżej (przykład):

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię