Strona głównaKonsoleCyberpunk 2077 – CDPR nadal czeka na przywrócenie gry przez Sony

Cyberpunk 2077 – CDPR nadal czeka na przywrócenie gry przez Sony

Cyberpunk 2077 nadal jest niedostępny w sklepie PlayStation. CDPR uważa, że powrót gry jest coraz bliższy jednak na razie nie jest w stanie podać konkretnej daty.

Podczas wtorkowego walnego zgromadzania Adam Kiciński wspomniał o powrocie Cyberpunk 2077 do sklepu PlayStation. Prezes powiedział, że decyzja o przywróceniu gry należy tylko i wyłącznie do Sony. Podkreślił, że pozostaje w kontakcie z japońską firmą, a sama gra działa już znacznie płynniej na PS4 dzięki aktualizacjom. Jednak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby gra mogła powrócić do sprzedaży w cyfrowym sklepie Sony.

Niestety nie mam nowych informacji na ten temat. Wciąż prowadzimy rozmowy i z każdą aktualizacją gra staje się coraz lepsza i widać postęp, ale jak przewidzieliśmy, decyzja należy do Sony. Czekamy więc na informację o możliwości przywrócenia gry.

Michał Nowakowski dodał:

Wierzymy, że jesteśmy bliżej niż dalej, ale oczywiście decyzja zależy od nich, więc poczekamy i zobaczymy.

Cyberpunk 2077 został zdjęty z PlayStation Store w grudniu 2020 roku z powodów ogromnych problemów technicznych produkcji. W tym czasie wprowadzono również program zwrotów, z którego skorzystało 30 000 osób.

Pomimo tego w 21 dni od premiery, gra sprzedała się w 13,7 milionach kopii na wszystkich platformach. Problemy z Sony sprawiły,  że na dalszy plan poszła produkcja trybu dla wielu graczy. Obecnie nie wiadomo czy zostanie on wydany.

Niedawno ujawniono, że CD Projekt Red wypłaciło kierownictwu miliony złotych premii, co było związane z komercyjnym sukcesem. Deweloperzy również otrzymali bonusy dzięki silnej sprzedaży Cyberpunk 2077.

Pełną transmisję ze spotkania możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię