Strona głównaEsportDoskonała postawa Illuminar Gaming w European Masters. Polacy awansują do półfinału ‘Pucharu...

Doskonała postawa Illuminar Gaming w European Masters. Polacy awansują do półfinału ‘Pucharu Europy’ League of Legends

Po wygranej nad Millenium Polacy są już pewni awansu do turnieju LAN-owego, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę przed ok. 1000 osób w Leicester Haymarket.

Ćwierćfinał na Millenium zaczął się od bardzo jednostronnego starcia na pierwszej mapie. Polacy najpierw szybko zdobyli pierwszą wieżę oraz smoka, potem zabrali się za kolejne wieże przeciwników, a chwilę później zdobyli trzy kolejne smoki. Także Baron Nashor nie opierał się długo ofensywie iHG. A najlepiej o tym pojedynku niech świadczy czas, w jakim rozstrzygnęły się jego losy, bo nie zajęło to Polakom dłużej niż pół godziny.

Druga runda była już niemal dwukrotnie dłuższa i o wiele bardziej wyrównana. Choć Polacy dzielnie bronili swojej bazy, to jednak zdobycie przez Millenium Nashora, a potem wygranie teamfight pozwoliło naszym przeciwnikom na wyrównanie stanu pojedynku. W decydującym starciu znowu to gracze iHG rozpoczęli z wysokiego C, najpierw eliminując jednego z bohaterów Millenium, a potem zdobywając dwa smoki i wieżę. Kilkanaście kolejnych minut to stopniowa eliminacja wież Millenium, które jednak nie stało z założonymi rękoma i po upływie pół godziny gry zdobyło Nashora oraz wyeliminowało wieże zewnętrzne Polaków. Na szczęście dla Polaków w decydujących minutach spotkania udało im się opanować sytuację i zdobyć bazę przeciwników.

Polacy w półfinale spotkają się z GamersOrigin, a w drugim półfinałowym starciu zobaczymy Origen walczących z MAD Lions. Jak oceniacie szanse iHG na dotarcie do finału i wygranie całego turnieju?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię