Strona głównaEsportDotaDOTA 2: Mistrzostwa Świata zagrożone. Co z Majorem CS:GO?

DOTA 2: Mistrzostwa Świata zagrożone. Co z Majorem CS:GO?

Mistrzostwa Świata DOTA 2, The International, mogą w ostatniej chwili zostać przeniesione do areny poza Sztokholmem, po tym jak szwedzki rząd i Szwedzka Konfederacja Sportowa nie zgodziły się na przyjęcie w swojej szeregi organizacji esportowych.

Ta decyzja, w połączeniu z ciągłymi odmowami ze strony szwedzkich władz by uznać The International jako wydarzenie sportowe wysokiej rangi zmusiło Valve do poszukiwania możliwych alternatyw gdzieś w Europie, które pozwolą na przeprowadzenie wydarzeniu w sierpniu. Takie informacje przekazał oficjalny profil DOTA 2 na Twitterze.

Zobacz: Dota 2 dostanie serial animowany na Netfliksie

The International 10 było już raz przekładane, z kwietnia 2020 na sierpień 2021. Od tamtej pory Valve pracowało z władzami by turniej mógł się odbyć w bezpieczny sposób. W przygotowaniach brały udział organizacje turystyczne i promujące Sztokholm i Szwecję. Wszyscy zapewniali Valve, że turniej dostanie te same prawa co inne ważne wydarzenia sportowe. To uległo zmianie gdy Szwedzka Konfederacja Sportowa zagłosowała przeciw przyjęciu organizacji esportowych w grono swoich członków. Skutek? Wszyscy zawodnicy, komentatorzy i cała ekipa pracująca wokół turnieju prawdopodobnie nie otrzymaliby niezbędnych wiz. 

DOTA 2

Valve wypełniło nawet oficjalny wniosek w tej sprawie, skierowany bezpośrednio do szwedzkiego rządu, ale ten nie był w stanie w żaden sposób pomóc – nic zresztą dziwnego, skoro kilka dni temu kompletnie się rozpadł.

Całe to zamieszanie sprawiło, że Valve poszukuje dostępnych opcji w granicach Unii Europejskiej, takich, które zdołają w ostatniej chwili wypełnić rolę gospodarza największego turnieju DOTA 2 w ostatnich latach. Aczkolwiek nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o pozbawieniu Sztokholmu tej roli. Nadal bowiem jeszcze istnieje szansa, że uda się wypracować kompromis.

W tej sytuacji niepewny pozostaje też status PGL Major Sztokholm – turnieju CS:GO rangi Major, który został zaplanowany na 23 października – 7 listopada. Jeśli organizatorzy zostaną postawieni przed podobnymi problemami, w jego przypadku Valve również może rozważać przeniesienie do innej lokalizacji.

The International 10 ma się odbyć w dniach od 5 do 15 sierpnia, a pula nagród ma wynieść ponad 40 milionów dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceValve
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię