Strona głównaEsportDrugi dzień Majora - mistrzowie z Krakowa słabsi od QBF, Virtus.pro na...

Drugi dzień Majora – mistrzowie z Krakowa słabsi od QBF, Virtus.pro na krawędzi utraty statusu Legend

Drugi dzień fazy grupowej Eleague Major 2018 zakończony. Spójrzmy komu dopisało szczęście, a kto jest o włos od odpadnięcia z turnieju.

W drugiej grupie drużyn znaleźli się zawodnicy Virtus.pro, którzy po odrobinę tylko lepszym niż wczorajsze spotkaniu przegrali z fnatic 6:16 i w niedzielę zagrają w meczu, który będzie ich ostatnią szansą na utrzymanie się na Majorze. Istne lanie otrzymały też drużyny BIG, która przegrała z Na`Vi 1:16 oraz Vega Squadron, która uległa FaZe 3:16. Tym samym zawodnikom FaZe brakuje już tylko jednego zwycięstwa by awansować do fazy play-off. Do grona drużyn, które znalazły się na skraju odpadnięcia z turnieju znaleźli się też gracze North, którzy przegrali ze swoimi rodakami z Astralis. Bardzo długo wydawało się, że to North zwycięży w tym spotkaniu, ale ich przeciwnicy dokonali niesamowitego comebacku i w emocjonującej końcówce wygrali 16:14.
Bardzo wyrównane było spotkanie SK Gaming z mousesports – długo kibice żadnej z ekip nie mogli być pewni zwycięstwa swoich ulubieńców, ostatecznie jednak to Brazylijczycy wydarli je przeciwnikom. Jednak zdecydowanie największą sensacją 2. kolejki spotkań był mecz aktualnych mistrzów z Krakowa z piątkowymi pogromcami Virtus.pro – Quantum Bellator Fire. Nie dość, że te „derby regionu CIS” zakończyły się dogrywką, co samo w sobie jest już sporą niespodzianką, to lepsi w niej okazali się pretendenci z QBF, którzy pokonali mistrzów 19:16.
Czyżby miała się powtórzyć historia z Krakowa, gdzie mało znana formacja ograła starych wyjadaczy i zwinęła im sprzed nosa trofeum?

Komplet wyników 2. serii spotkań Eleague Major:

QBF 19:16 Gambit
Space Soldiers  16:13 Cloud9
FaZe Clan 16:3 Vega Squadron
G2 16:8 Liquid
SK Gaming 16:12 mousesports
Virtus.pro 6:16 fnatic
BIG 1:16 Natus Vincere
Astralis 16:14 North

Niedzielny wieczór i noc wypełnią nam mecze 3. kolejki. Pary, które się w nich spotkają wyglądają następująco:

Drużyny z bilansem 0-2:

– BIG vs. North
– Virtus.pro vs. Cloud9

Drużyny z bilansem 2-0:

– QBG vs. G2
– SK Gaming vs. FaZe

Drużyny z bilansem 1-1:

– Space Soldiers vs. Gambit
– Liquid vs. Natus Vincere
– Vega Squadron vs. mousesports
– fnatic vs. Astralis

Kto Waszym zdaniem po jutrzejszych spotkaniach pozostanie w grze, a kto będzie się musiał spakować w podróż powrotną do domu?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię