Strona głównaEsportDrużyna innocenta bez trenera. dracU wyrzucony za cheatowanie

Drużyna innocenta bez trenera. dracU wyrzucony za cheatowanie

Z reguły o wykluczeniach związanych z cheatowaniem i VAC-banami mówi się w kontekście aktywnych graczy – polscy kibice najlepiej chyba kojarzą aferę jaka wybuchła, gdy – grający jeszcze wtedy pod szyldem Venatores – Patitek został odsunięty od 1. składu właśnie za VAC-bana, a cała drużyna zdyskwalifikowana z WESG. Teraz mamy do czynienia z podejrzeniami wobec trenera. 

Larratz “dracU” Dominguez, coach Tempo Storm, w barwach którego od niedawna gra innocent, został zwolniony przez wspomnianą organizację po tym jak ujawniono, że na dwa jego konta nałożony jest VAC-ban. Decyzja została uprawomocniona po tym, jak wspólnie z Valve organizacja potwierdziła, że to faktycznie konta należące do dracU i rzeczywiście bany nałożono za cheatowanie. Oznacza to oczywiście automatyczne odebranie możliwości udziału w turniejach organizowanych przez Valve. W dodatku nie mówimy tu o wybryku sprzed wielu lat, bo drugi chronologicznie ban dracU jest sprzed nieco ponad 200 dni.

W oficjalnym oświadczeniu o zdarzeniu organizacja stwierdziła, że podczas podpisywania kontraktu z trenerem nikt nie miał świadomości, że nałożono na niego bany, a poza tym sam fakt ich istnienia stoi w sprzeczności z wartościami przedstawianymi przez Tempo Storm. Potwierdzono również, że żaden z obecnych zawodników Tempo Storm nie miał świadomości o przeszłości dracU. Natomiast gdy tylko w rozmowach między zawodnikami a trenerem pojawił się ten temat, Larratz okazał się bardzo szczery – w tym samym czasie pojawiło się również potwierdzenie od Valve. Jednocześnie zawodnicy zgodnie podkreślają, że przykro im z powodu zaistniałej sytuacji, ponieważ dracU okazał się bardzo pomocny i oddany drużynie. Aktualnie organizacja poszukuje jego zastępcy.

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię